Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lego se stalo druhým největším výrobcem hraček na světě

Lego se stalo druhým největším výrobcem hraček na světě

05.09.2013 15:19
Autor: ČTK

Prodej nové řady stavebnic určených pro dívky pomohl dánské společnosti Lego v pololetí k lepším hospodářským výsledkům. Tržby společnosti stouply o 13 procent na 1,8 miliardy dolarů. Oznámila to dnes firma, které má továrnu také ve středočeském Kladně. Lego tak podle zpravodajského serveru BBC předstihlo výrobce hraček Hasbro (46,73 USD, 0,97%) a stalo se druhým největším výrobcem hraček na světě. Jedničkou na trhu je americký Mattel (41,13 USD, 0,76%). 

Čistý zisk v pololetí dosáhl 2,381 miliardy dánských korun oproti 2,02 miliardy DKK ve stejném období loni. Provozní zisk stoupl na 3,2 miliardy DKK z 2,8 miliardy DKK v loňském prvním pololetí. 

Společnost oznámila, že podíl na trhu jí v pololetí stoupl na 8,8 procenta z 8,6 procenta na konci roku 2012. Výrazně se jí dařilo v Asii, kde jí tržby stouply o 35 procent. 

Firmě pomáhají právě nové stavebnice vycházející z oblíbených filmů, jako Hvězdné války a Ninjago. Minulý měsíc Lego uvedlo, že uvede na trh novou řadu své oblíbené stavebnice s postavičkami legendární rodiny Simpsonových. V pololetí šly kromě nové řady stavebnic pro dívky na odbyt i stavebnice se zvířecí tematikou. 

Lego ovládá nejbohatší muž v Dánsku Kjeld Kirk Kristiansen, který je vnukem zakladatele společnosti. 

Tržby konkurenčního Mattelu, který je lídrem na trhu, se v pololetí meziročně zvýšily o 3,7 procenta na 2,16 miliardy dolarů. Světová trojka Hasbro vykázala pokles tržeb o více než dvě procenta na 1,43 miliardy USD.


Čtěte více:

Lego doma zruší 380 pracovních míst, výrobu hodlá soustředit v ČR a Maďarsku
05.02.2013 17:33
Dánský výrobce hraček Lego zruší 380 pracovních míst v dánském městě B...
Výrobci hraček Mattel klesl zisk kvůli nižšímu prodeji Barbie. Akcie -7 %
17.07.2013 14:23
Největšímu světovému výrobci hraček Mattel Inc. klesl ve druhém čtvrtl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university