Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Moody’s: Americkým státům mimo Delaware už nehrozí opětovný pád do recese

Moody’s: Americkým státům mimo Delaware už nehrozí opětovný pád do recese

11.09.2013 9:47
Autor: Redakce, Patria.cz

Všem americkým státům vyjma Delaware se podařilo uniknout hrozbě, že se propadnou zpět do recese. Jednotlivým státům nyní pomáhá vysoká zaměstnanost v soukromém sektoru a také rychlý rozvoj energetického sektoru. Vyplývá to z analýzy společnosti Moody's Analytics.

Moody's Analytics se zaměřuje na ekonomiky států a metropolitních oblastí. Společnost patří do skupiny Moody's, která zahrnuje i ratingovou agenturu Moody's Investors Service. Ta nedávno uvedla, že výhled pro americké státy je nyní stabilní, zatímco v posledních pěti letech byl negativní.

Ekonom Moody's Analytics Brent Campbell upozornil, že k oživení výrazně přispívá růst zaměstnanosti v oblasti zdravotní a sociální péče, zvláště v regionech se starší populací. Počet pracovních míst v tomto sektoru se v srpnu podle agentury Reuters proti předchozímu měsíci zvýšil o 38.300 a meziročně dokonce o 353.700.

Delaware sice zaostává za zbytkem USA, podle Campbella to však nutně neznamená, že se tomuto státu vede špatně. Podle něj se i Delaware brzy dostane do skupiny států, jejichž ekonomika oživuje.

V současnosti není žádný z amerických států v recesi a sedm ekonomik vykazuje hospodářskou expanzi. Jsou to Aljaška, Texas, Oklahoma, Severní a Jižní Dakota, Nebraska a Utah. Tyto země těží převážně z rozkvětu energetického sektoru v čele s těžbou plynu. Díky technologickému sektoru se daří i Kalifornii a Washingtonu.

Hospodářská recese z období let 2007 až 2009 byla nejdelší a nejhlubší recesí od velké hospodářské krize v 30. letech minulého století a dotkla se zhruba stejně všech států. Jediným státem, kterému se podařilo jí vyhnout, byla Severní Dakota. Oživení z recese však bylo v jednotlivých státech velmi nerovnoměrné a vedly je hlavně státy na západě a jihu.

Moody's Analytics zvažuje ve svém hodnocení řadu faktorů. Patří mezi ně zaměstnanost, stav trhu s bydlením či průmyslová výroba.

(Zdroj: čtk, Reuters, Moody’s)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data