Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza slábne vlivem bank i energetik,

Pražská burza slábne vlivem bank i energetik, "vede" NWR (-3 %)

02.10.2013 10:15, aktualizováno: 2.10. 10:33
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Aktualizováno

Pražská burza se v úvodu dnešní obchodní seance pohybuje v červeném teritoriu, když index PX klesá o 0,4 %. Ostatní trhy v regionu si vedou podobně, když německý DAX ztrácí 0,6 %, rakouský ATX odepisuje zhruba 0,3 %, polský WIG klesá o 0,7 % a maďarský BUX je níže o 0,4 %.

Z makroudálostí dnes bude sledováno zasedání ECB, z níž vzejde rozhodnutí o sazbách ve 13:45, příp. informace o měnové politice na následné tiskové konferenci. Italský parlament by dnes měl hlasovat o důvěře kabinetu premiéra Letty. Vládní krizi spustilo sobotní rozhodnutí ministrů za Berlusconiho PdL odejít z kabinetu.

Elektrárenská společnost ČEZ (491 CZK, -1,01%) ztrácí procento a dostává se na 491 . Chorvatsko prostřednictvím Interpolu vydalo zatykač na šéfa maďarského ropného koncernu MOL (1 5875 HUF, -0,78%) Zsolta Hernadiho kvůli podezření z uplácení někdejšího chorvatského premiéra Iva Sanadera miliony eur kvůli převzetí kontroly nad společností INA. Akcie MOL, kde je ČEZ druhým největším akcionářem, ztrácejí 0,8 %. 

Těžební společnost NWR (27,9 CZK, -2,79%) klesá o více než 2 % pod 28 . Prezident Miloš Zeman se dnes na vlastní žádost setká v Karviné s pěti odborovými předáky. Jedním z témat diskuze bude uzavření Dolu Paskov. 

 
Bankovní domy slábnou, když Komerční banka (4255 CZK, -0,47%) klesá o 0,5 procenta k 4250 a Erste Bank (612,9 CZK, -0,18%) se po úvodním váhání vydala též do červeného, pod 613 , následně se však vrací blíž nule.

Tabáková společnost Philip Morris (1 0775 CZK, 0,22%) roste o 0,2 % na 10775 a v zeleném teritoriu se pohybuje i Telefónica CR (308,6 CZK, 0,49%), která připisuje půlprocentní zisk na 308 .

Pegasu (575 CZK, 0,68%) pomáhá o 0,7 % výše až na 575 zvýšení cílové ceny od Erste Bank, když analytici rakouského bankovního domu zvýšili cílovou cenu titulu na 640 z 550 . Doporučení bylo naopak sníženo ze stupně „koupit“ na stupeň „akumulovat“.

Dnes se daří mediální společnosti CETV (102,55 CZK, 1,53%), která přidává až 1,8 % a roste na 102,90 .

Realitní skupina Orco (62,55 CZK, 2,12%) dokončila a začala prodávat svůj prestižní a klíčový projekt mrakodrapu Zlota 44 ve Varšavě. Dle šéfa skupiny Otta je reálné jej vyprodat na horizontu roku až roku a půl a očekávat tržby kolem 250 mil. eur v závislosti na kurzu polského zlotého. Akcie Orco na zprávu, která přišla včera po trhu, reagují dalším růstem až o 2,7 % k 63 po včerejším růstu o 3,4 % k 61 .


Čtěte více:

Ott (Orco): Zlotu 44 vyprodáme do roka a půl. Varšavě neseme newyorský luxus
01.10.2013 17:58
Realitní skupina Orco dokončila a začala prodávat svůj prestižní a klí...
Chorvatsko vydalo zatykač na šéfa maďarského ropného koncernu MOL. Maďarsko mluví o zastrašování
02.10.2013 9:25
Chorvatsko prostřednictvím Interpolu vydalo zatykač na šéfa maďarského...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.02.2026
22:00Wall Street stagnovala při absenci nových zpráv  
17:26Investované stovky miliard dolarů a pár procentních bodů požadované návratnosti
16:03Invesco: Zlato pohání investiční poptávka, fundamenty slábnou. Férová cena je na 3 500 USD
15:32Paramount má sedm dní na to, aby přesvědčil Warner Bros. Mluví se o 31 dolarech za akcii
13:31Muskovy SpaceX a xAI soutěží v tajném programu Pentagonu na autonomní rojové drony
13:02Ztrácí dolar punc bezpečného přístavu? Podle Deutsche Bank velí rizika spojená s AI
11:42Nové pražské byty zdražily koncem roku 2025 meziročně o 3 procenta
11:33Kung-fu či salta. Čínští humanoidi ovládli nejsledovanější pořad v Číně k oslavám Nového roku
11:01Investoři vyhlížejí novou inspiraci. Evropské akcie i dluhopisy lehce stoupají  
10:31Těžař BHP nabírá nový směr. Měď poprvé tvoří většinu zisku, akcie na novém maximu  
8:52USA a Írán budou jednat v Ženevě, BHP těží z růstu cen kovů a SpaceX a xAI v užším výběru Pentagonu  
8:42Rozbřesk: Silný leden pro hypotéky. Nemovitostní trh zůstane napjatý i letos
6:19FX Strategie: Inflační ne-překvapení a jestřábí ČNB podpořily korunu, může americký HDP nalomit dolarové medvědy?  
16.02.2026
17:58PODCAST Týdenní výhled: Nečitelná AI nyní pohání tržní rotaci, Big Tech ji ale ustojí  
17:13Prohodí se dlouhodobě výkony amerických a neamerických trhů?
15:56Goldman Sachs: Je dobrý okamžik využít poklesu Microsoftu. Nvidia dál tahounem AI boomu  
14:05AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy  
11:18Švédsko kvůli geopolitickým změnám zvažuje zavedení eura
11:11Opatrně pozitivní start týdne v Evropě  
10:36Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Empire State Manufacturing index