Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Silný růst zaměstnanosti v americkém soukromém sektoru - report ADP přináší dobré zprávy

Silný růst zaměstnanosti v americkém soukromém sektoru - report ADP přináší dobré zprávy

4.12.2013 14:25, aktualizováno: 4.12. 14:36
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Podle zprávy ADP přibylo v soukromém sektoru americké ekonomiky za listopad 215 tisíc pracovních míst. To je nejlepší výsledek od loňského prosince, který zároveň znamená i značné překonání konsensu na úrovni 170 tisíc. V předchozím měsíci činil přírůstek pracovních míst 184 tisíc, což znamená revizi výrazně k lepšímu z původně uváděných 130 tisíc.

Na růstu zaměstnanosti se v listopadu podílely především malé firmy do padesáti zaměstnanců, a to téměř z poloviny. Slušně ale rostla také zaměstnanost v největších společnostech s tisícem a více zaměstnanců. Sektorově se nárůst soustředil jako obvykle hlavně do služeb, kde vzniklo 176 tisíc míst. Velmi dobrý ale byl tentokrát i nárůst ve výrobním sektoru, 40 tisíc. Při podrobnějším pohledu se místa vytvářela hlavně v obchodě a dopravě a službách pro firmy. Výrobní sektor registruje zlepšení u zpracovatelského průmyslu i stavebnictví.

S reportem ADP dostáváme značně pozitivní indikaci před pátečními čísly ministerstva práce. Od nich trh dosud čekal nižší tvorbu nových míst než v říjnu, ale očekávání se zřejmě upraví směrem vzhůru. Další indikací dnes bude dílčí index zaměstnanosti v rámci zprávy ISM z nevýrobního sektoru. Reakce dolaru je pozitivní, ale zatím nikterak výrazná, když ji zřejmě tlumí opatrnost před oficiálním reportem a jednáním ECB.

OBR3


Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data