Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Aerolinky Etihad prý zvažují investici do Alitalie

    Aerolinky Etihad prý zvažují investici do Alitalie

    19.12.2013 18:54
    Autor: ČTK

    Letecká společnost Etihad Airways zvažuje investici až 300 milionů eur (8,3 miliardy Kč) do zadlužených italských aerolinek Alitalia. Tvrdí to zdroj agentury Reuters. Kromě investice od Etihad jsou však podle zdroje, který je prý z politických kruhů, v jednání i další možnosti, včetně opětovného zapojení Air France-KLM do spolupráce s Alitalií. Etihad Airways, která má sídlo v emirátu Abú Zabí, dnes potvrdila, že s problémovou italskou společností jedná. Další podrobnosti ale nesdělila, napsal Reuters. 

    Podle zdrojů si však Etihad už tento měsíc dělal kontrolu účetnictví Alitalie, která nabízí napojení na čtvrtý největší turistický trh Evropy a ročně přepraví asi 25 milionů cestujících. 

    List Financial Times (FT) dnes na webu napsal, že obě společnosti začaly jednat před několika měsíci. Přerušovaná jednání se prý zaměřují na podíl, který by arabský dopravce mohl v italské společnosti získat. Hovoří se údajně o 30 až 49 procentech. Arabové by se tím podle listu stali největším akcionářem v italském národním dopravci. Jednání údajně zahrnují i výši finanční injekce, která by podle zdrojů mohla činit až 350 milionů eur

    Alitalia se snaží vyhnout bankrotu podruhé za pět let, podotkl ft.com. Dluh aerolinek činí více než 800 milionů eur a firma denně ztrácí kolem 700.000 eur. Firma naléhavě potřebuje najít partnera, který by byl ochoten investovat do její flotily a učinit z ní v dlouhodobém horizontu ziskovou firmu. 

    Air France-KLM byla kdysi hlavním akcionářem Alitalie s podílem 25 procent. Firma se ale odmítla zúčastnit nedávného zvýšení kapitálu, a její podíl tak klesl na sedm procent.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    19.07.2026
    6:11Všechny dobré nápady míří do USA
    18.07.2026
    6:06Komoditizace umělé inteligence a ekonomika tvaru K
    17.07.2026
    22:01Strach z přehnaně vysokých valuací kvůli AI přinesl na Wall Street další výprodej  
    18:11Nebezpečné bezpečné přístavy a nesouvisející souvislost
    15:27Diverzifikace mimo AI? Těchto deset akcií má podle UBS výrazný růstový potenciál  
    13:43Investoři rekordně navyšují páku. Podobné tempo předcházelo tržním vrcholům
    13:23Evropská komise ustupuje průmyslu. Emisní povolenky mají zůstat i po roce 2040
    12:17Netflix naráží na pomalejší růst. Akcie odepisují přes 9 %  
    11:55Perly týdne: Omezený potenciál pro růst dolaru a vytrácející se AI nadšení
    9:02Rozbřesk: Cenové stropy končí, benzín a nafta zdraží. Prodlužovat regulace ale nedává smysl
    8:55Netflix zklamal výhledem, akcie šly po výsledcích o devět procent dolů
    8:54Výprodej čipařů pokračuje, Netflix zklamal výhledem a k nervozitě přispívá i Írán  
    16.07.2026
    22:01Wall Street dnes poklesla, přičemž nejvíce ztrátovým byl index Nasdaq  
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data