Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Úvod týdne dostává pod tlak akcie ČEZ a Komerční banky, Orco hlasuje o představenstvu

Úvod týdne dostává pod tlak akcie ČEZ a Komerční banky, Orco hlasuje o představenstvu

06.01.2014 10:23
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza vstupuje do nového týdne mírným poklesem, když růst akcií VIG převažuje pokles titulů ČEZ a Komerční banka. Západoevropské burzy v úvodu váhají a při absenci nových zpráv oscilují kolem pátečních zavíracích hodnot. Okolní burzy s výjimkou té maďarské dnes zůstávají zavřené kvůli svátku. Maďarský BUX klesá o 0,35 %. Světové trhy nasměroval níže slabý výsledek čínského indexu nákupních manažerů ve službách za prosinec. Západoevropské indexy ztrácejí 0,2 až 0,3 %. Guvernér ČNB Miroslav Singer naznačil, že pokud by se ukázalo, že oslabování koruny pod stanovený intervenční cíl 27 za euro je výsledkem krátkodobých spekulací, přichází v úvahu zvážení užití devizových rezerv. Singer zopakoval, že ČNB hodlá udržet stanovený kurz po delší dobu.

Při absenci nových zpráv klesají akcie ČEZu o 0,85 % na 516,5 . Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce na německé burze roste o 0,4 % na 36,4 EUR/MWh.

Index západoevropských bank Stoxx 600 Banks sice roste o 0,6 %, ale domácí bankovní tituly z toho prozatím těžit nedokážou. Zatímco akcie Erste Bank stagnují kolem 700 , akcie Komerční banky dokonce ztrácejí procento a vracejí se pod 4400 .

O téměř tři procenta na pražské burze rostou akcie realitní skupiny Orco. Dnes se má uskutečnit odložená valná hromada, na jejímž programu je návrh na odvolání šesti z devíti členů představenstva na podnět Radovana Vítka a naopak Vítka a jeho nominanta do představenstva Hughese na podnět amerických fondů Kingstown a Alchemy. Program je odrazem dlouhodobého konfliktu mezi Vítkem na straně jedné a fondy na straně druhé o vliv Orku a jeho směřování. Podílově mají navrch Vítek a Ott (cca 40,4 %) proti Kingstown a Alchemy (cca 23,5 %). 

 


Čtěte více:

Tandis (Vítek) akcionářům Orco: Oběť podílu v Orco Germany je lepší, než bankrot
11.12.2013 17:47
Společnost Tandis, za kterou stojí miliardář a nejsilnější investor sk...
Orco obnovilo arbitráž s Chorvatskem, akcionář Alchemy znovu vystupuje proti Vítkovi
17.12.2013 12:55
Realitní skupina Orco Property Group obnovila arbitráž s chorvatskou s...
Růst v čínském sektoru služeb v prosinci prudce zpomalil
06.01.2014 8:11
Růst aktivity v čínském sektoru služeb v prosinci prudce zpomalil a do...
Singer (ČNB): Při přílišném uvolnění podmínek krátkodobými spekulacemi lze zvážit užití devizových rezerv
06.01.2014 9:47
Překročení intervenčního cíle, respektive oslabení koruny přes 27,50 z...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě
16:18ČEZ, a.s.: Výsledky jednání řádné valné hromady
15:41Sazby mohou růst a zároveň se může zlepšovat celkové prostředí pro akcie
14:02Goldmani ukázali své akciové favority na červen. Očekávají, že vystřelí o desítky procent  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.