Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf ECB Mario Draghi získal ocenění Guvernér roku

Šéf ECB Mario Draghi získal ocenění Guvernér roku

13.1.2014 17:16
Autor: ČTK

Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi získal od odborného časopisu Central Banking titul Guvernér roku. Časopis ocenění udílel vůbec poprvé. Porota složená z redaktorů Central Banking a některých bývalých guvernérů centrálních bank italského bankéře ocenila za vedení, které podle nich pomohlo obnovit důvěru v eurozóně, zasažené v minulých letech úvěrovou krizí. 

"Podmínky na finančních trzích se od července postupně zlepšují, a to jak díky činnosti ECB, tak díky tvrdé práci vlád při uskutečňování fiskální konsolidace a strukturálních reforem," poznamenal podle webu časopisu Draghi. "Na vyhlášení vítězství je stále příliš brzy, proces zotavování ekonomiky zůstává křehký, už ale můžeme pozorovat, že naše velmi podpůrná měnová politika se konečně začíná projevovat v ekonomice," uvedl Draghi. 

Publikace skupiny Central Banking Publications, která sídlí v Londýně, odebírá více než 120 centrálních bank po celém světě. Jména finalistů v kategorii Guvernér roku skupina nesdělila. 

Centrální bankou roku se stala Čínská lidová banka, a to za roli, kterou loni sehrála na cestě Číny směrem k tržněji orientované ekonomice. 

Titul Manažer rezerv roku připadl kolumbijské centrální bance, kterou publikace Central Banking ocenila za "dynamickou strategii v řízení rezerv" v době výkyvů amerického dolaru a měn zemí s rychle rostoucími ekonomikami. Banka na konci minulého roku podle agentury Reuters držela devizové rezervy v objemu 43,6 miliardy dolarů, což bylo o 16 procent víc než před rokem.


Váš názor
 • to dávají každý měsíc?:-)
  14.1.2014 13:11

  vidím, že to je organizace jak velitelství rudé armády :-))) Hned jak někdo provede malý kotrmelec, dají mu medajli za statečnost. Ale že je to ve skutečnosti dlouhodobě devastovaná pozice, protože ve veřejnosti vzbuzuje dílem posměch a dílem vztek, to ty pány nenapadlo? Minulý měsíc totiž vyznamenali Singera. Jak tomu mám rozumět "jednou za rok"?:-)))
  Jesse
 •  
  13.1.2014 17:45

  Spravně by mělo být: Šéf ECB Mario Draghi získal ocenění Zloděj roku
  Investor
  •  
   14.1.2014 13:12

   Já bych mu dal titul "Makarón roku":-))
   Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data