Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street oslabila nejvíce za poslední 2 týdny, nedařilo se finančním titulům

Wall Street oslabila nejvíce za poslední 2 týdny, nedařilo se finančním titulům

19.02.2014 22:07
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Americké trhy dnes výrazně klesly. Negativní náladu na trhy donesla i slabá makrodata. Zahájená výstavba v lednu dosáhla 880tis. domů při očekávání 950tis. a stavebních povolení bylo jenom 937tis. při očekávání 975tis. Výrobní ceny bez energií a potravin v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,2%, meziročně pak o +1,3% při konsenzu +0,1% a +1,4%. Zápisky z posledního jednání Fedu ukázaly, že centrální banka v nejbližší době zřejmé reviduje výhled úrokových sazeb z důvodu poklesu míry nezaměstnanosti.

Dow Jones Industrial Average oslabil o 6 desetin procenta, S&P500 -0,7% a technologický Nasdaq Composite -0,8%. Index volatility VIX vylétl o 11,7% ! V rámci sektorů posílily jenom telekomunikace (+0,5%), nejvíce oslabily finanční společnosti (-1,3%).

Dolar se dostal na 1,3735 USD/EUR. Zlato po osmé hodině našeho času kleslo na 1312 USD/unci. Ropa v očekávání zítřejších slabších zásob posilnila na 103,50 USD/barel.

Devon Energy zpevnil o 2,1% poté, co Canadian Natural Resources oznámil záměr koupit jeho kanadské aktiva za 2,86 mld. USD.

CEO BlackBerry, John Chen, nařkl T-Mobile US z nabádání klientů ke změně přístrojů z BlackBerry na iPhone od společnosti Apple. BlackBerry oslabil o 4,8%.

Las Vegas Sands uvedly, že hackeři, kteří minulý týden napadli stránky společnosti, se dostaly až na interní pevné disky. Akcie odepsaly 1,3%.

Po závěru obchodování reportují čísla společnosti Tesla Motors, Marriott, či Iamgold.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.06.2026
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena
10:08Průmyslová výroba v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 1,5 procenta
9:30Největší italská banka Intesa nabídla 30,6 miliardy eur za domácího rivala Monte dei Paschi di Siena

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů