Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spotřebitelská důvěra podle Michiganské university revidována mírně vzhůru

Spotřebitelská důvěra podle Michiganské university revidována mírně vzhůru

28.02.2014 16:08, aktualizováno: 28.2. 16:29
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Index spotřebitelské důvěry v USA sestavovaný Michiganskou universitou se v únoru zvýšil na 81,6 bodu. To je mírně lepší výsledek oproti předběžnému údaji, který hovořil o stagnaci na 81,2 bodu. Za vylepšením hlavního indexu stojí vzestupná revize u hodnocení současných podmínek. Tam vidíme nově 95,4 bodu, zatímco předběžně to bylo 94 bodů. Index očekávání byl naopak upraven směrem dolů na 72,7 z 73 bodů.

spotř 2

Finální zpráva potvrzuje, že spotřebitelé si nenechali zkazit náladu horšími zprávami z trhu práce ani mimořádně studeným počasím na začátku roku. Nejsou zde znát obavy z vyšších účtů za energie, které právě studená zima zřejmě přinese.

Index dvanáctiměsíčního výhledu pro ekonomiku byl revizí vylepšen na 93 z předběžných 91 bodů. Nakonec se tedy oproti lednu nezhoršil a jen stagnoval. Inflační očekávání spotřebitelů pro období jednoho roku se nacházejí na 3,2 procenta, což je o desetinku níž oproti předběžné zprávě. Inflační očekávání pro pětiletý horizont zůstávají na 2,9 procenta.

Celkově únorový průzkum Michiganské university vyznívá pozitivně, když ukazuje na odolnost nálady spotřebitelů i při některých nepříznivých vlivech. Dnešní revize ale žádnou velkou změnu nepřináší. Vzhledem k malé odchylce hlavního indexu od předběžného čísla (a konsensu) by zpráva měla být pro trhy neutrální.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  
16:35Alibaba těží z domácího růstu AI sektoru, zatímco čínský regulátor omezuje Nvidii
15:00Traders Talk: Fed, zlato i čínské akcie. Kde hledat příležitosti?
13:57WTO: AI by mohla výrazně podpořit obchod, přináší však také rizika
13:23Švédská Verisure plánuje největší evropské IPO za poslední roky, vybrat chce přes 3 miliardy eur
11:22Stopka pro Nvidii. Čína zakázala svým společnostem nakupovat její čipy
11:07Před Fedem je na trzích klid. Co večer sledovat především?  
10:37Comeback čínského techu: společnosti těží z důvěry v AI
10:34Evropské firmy se chystají na další výpadky dodávek kovů vzácných zemin z Číny
10:11Japonský vývoz v srpnu opět klesl, export do USA zůstává pod tlakem kvůli clům
9:25GEVORKYAN hlásí za první letošní pololetí dvouciferný růst a ambiciózní výhled do roku 2030
9:02Rozbřesk: Odliv z amerických aktiv po nástupu Trumpa zatím nebyl výrazný
8:47GEVORKYAN expanduje, Dukovany mohou mít problém najít odborníky a EU zaostává  
6:06Cohen: Americké hospodářství stále světovou jedničkou, USA si ale mohou některé věci pokazit
16.09.2025
17:14Ředění v eurozóně a francouzské dluhy
15:28Čipová omezení Čínu nebrzdí. UBS sází na dva lídry v monetizaci AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.