Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    PPF Group získala podíl v biotechnologické společnosti OriBase Pharma

    PPF Group získala podíl v biotechnologické společnosti OriBase Pharma

    31.03.2014 12:41
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Skupina PPF Group získala menšinový podíl ve francouzské biotechnologické společnosti OriBase Pharma, která se specializuje na vývoj nových léčebných postupů v onkologii. Skupina PPF se rovněž zavázala financovat současný vývoj portfolia léčebných přípravků společnosti OriBase Pharma. Další investice umožní skupině PPF během krátké doby navýšit svůj podíl ve společnosti OriBase Pharma až do získání kontrolního balíku akcií. Finační údaje transakce nebyly zveřejněny.

    Akvizice má posílit výzkumné a produktové portfolio skupiny PPF, v současné době reprezentované společností SOTIO, která se zabývá vývojem nové generace aktivní buněčné imunoterapie určené k léčbě nádorových a autoimunitních onemocnění. "Pokud bude klinický vývoj úspěšný, povede k širšímu portfoliu přípravků protinádorové léčby pro pacienty trpící různými druhy rakoviny,“ říká Ladislav Bartoníček, akcionář skupiny PPF a člen vrcholového vedení zodpovědný za oblast biotechnologií.

    Podle generálního ředitele OriBase Pharma Azize Yasriho pak spojení s PPF pomůže především dodatečnými zdroji, které mají zajistit rozvoj inovačních programů na léčbu různých druhů rakoviny.

    OriBase Pharma
    Společnost byla založena ve Francii v roce 2007. OriBase Pharma je biotechnologická společnost specializující se na vývoj nových přípravků cílené onkologické léčby využívající řadu originálních molekul, které se vyskytují u onkologických onemocnění s rychlou progresí. Mezi tato onemocnění patří rakovina slinivky břišní, jater, triple-negativní karcinom prsu a rakovina plic.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    18:03Prémiové akcie, Mag495 a další pokračování současného cyklu
    16:05PODCAST ROZHOVORY: Eli Lilly vs. Novo Nordisk. Revoluce v léčbě obezity je podle MUDr. Kunové teprve na začátku
    15:18Booking ukázal odolnost cestovního trhu. Investoři přešli i slabší výhled  
    14:31Novo Nordisk překonal očekávání, akcie přesto klesají. Investoři řeší marže a budoucí růst
    13:36Disney překonal očekávání. Streamovací služby i zábavní parky dál táhnou růst zisků
    13:23Trh potrestal AMD příliš. AI příběh pokračuje a růst by měl dál zrychlovat  
    11:58SpaceX roste raketovým tempem, investory ale děsí účet za AI a Starship  
    11:19Geopolitika trhům svědčí, zatímco výsledky sentimentu nepomohly  
    11:11Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červenci výrazně zlepšila
    10:30Útraty domácností dále rostou, maloobchod ale v červnu zaostal za očekáváním
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách