Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ING chce po těžkém období začít znovu vyplácet dividendu

ING chce po těžkém období začít znovu vyplácet dividendu

31.03.2014 13:52
Autor: Redakce, Patria.cz

Nizozemská banka ING začne v příštím roce znovu vyplácet dividendu akcionářům. Oznámila to dnes finanční skupina, kterou v době krize zachraňoval stát a která pak musela přistoupit k úsporným opatřením. 

Výplata dividend by byla prvním takovým krokem od chvíle, kdy se během finanční krize ocitla před bankrotem a potřebovala státní pomoc, aby se udržela nad vodou, podotkl WSJ. Společnost dnes oznámila, že se zaměří na to, aby po úplném splacení státní pomoci vyplácela akcionářům nejméně 40 procent svého čistého zisku. 

ING získala od státu v roce 2008 státní pomoc deset miliard eur. Banka podle svého dnešního sdělení z této pomoci státu splatila dalších 1,23 miliard eur (33,7 miliardy Kč). Státu tak doposud vrátila 12,5 miliardy eur, z toho 9,3 miliardy eur z dluhu a 3,2 miliardy na úrocích, napsala agentura Reuters. 

ING byla spolu s další nizozemskou bankou ABN Amro kdysi pýchou mezinárodního finančního centra v Amsterodamu. Na jejich záchranu před bankrotem v době vrcholu finanční krize stát vydal téměř 32 miliard eur. Obě firmy pak musely omezit svůj obchodní model a více se zaměřit na místní trh. ING v minulých letech osekávala výdaje a oznámila zrušení tisícovek pracovních míst. 

Finanční ředitel skupiny mimo jiné uvedl, že rok 2013 vnímá jako vrchol v tvorbě opravným položek ke špatným úvěrům. Jádrový ukazatel Core Tier 1 označil spíše za minimum než cíl a do konce roku 2011 očekává dosažení 11 %.

Skupina ING je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě, loni jí čistý zisk vzrostl o 22 procent na 3,26 miliardy eur. Na český trh ING vstoupila v roce 1991 prostřednictvím ústavu ING Bank.

(Zdroj: ING, Bloomberg, Reuters, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.07.2025
17:18Cla a opakování a konec boomu dvacátých let
16:59Americké indexy proráží na nová maxima, hodnota zlata mírně klesá
16:23Brusel má v případě neúspěchu s USA připravenou celní odvetu za 72 miliard eur
16:12Čínský trh se smartphony zažil po šesti kvartálech růstu pokles. Apple přestává oslabovat
15:25Efekt cel se začíná zvolna projevovat, americká inflace v červnu zrychlila  
15:15Braňo Soták k JPMorgan: S výsledky jsme spokojeni. Kde výhled dává prostor a kde dře?  
15:01Citigroup překonala odhady, čistý zisk dosáhl čtyř miliard
13:40JP Morgan opět překonala očekávání analytiků, v meziročním srovnání ale zaostává
12:20Průmyslová výroba v EU v květnu vzrostla o 1,5 procenta, v Česku klesla
11:59ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červenci stoupla víc, než se čekalo
11:49Komentář analytika: Přijdou pro Nvidii z Číny dobré zprávy?  
11:00Akcie před inflací a výsledky lehce rostou. Trump znovu ustupuje a posílá vzhůru Nvidii  
10:23Obrat Washingtonu, Nvidii povolil vyvážet čipy H20 do Číny. Akcie se dostávají nad 170 dolarů
9:02Rozbřesk: Ukáží se už cla v americké inflaci? Nápověda dnes odpoledne
8:51Čína ukazuje odolnost vůči americkým clům, Trump prodá zbraně na Ukrajinu. Evropa zahájí pozitivně  
8:37Čínská ekonomika stále drží růst nad 5 procenty a překvapuje odolností proti americkým clům
8:36Hypomonitor: Objem hypoték v červnu stoupl o devět procent na 37,5 mld. Kč
8:31Cla by sebrala české ekonomice 0,4 % z růstu letos a 1,1 % příští rok, odhaduje MF. Trump opět po „náhozu“ avizuje ochotu jednat
5:55Měla by nastat změna ve vedení Applu?
14.07.2025
18:05Důvěryhodnost amerických obligací na úrovni Řecka a Itálie?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Bank of New York Mellon Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Blackrock Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
7:00Telefonaktiebolaget LM Ericsson (06/25 Q2)
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
12:45JPMorgan Chase & Co (06/25 Q2)
13:00Wells Fargo & Co (06/25 Q2)
13:30State Street Corp (06/25 Q2)
14:00Citigroup Inc (06/25 Q2)
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index