Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Delta Air Lines v 1Q14: Zisk překonal očekávání, akcie v premarketu +2,3 %

Delta Air Lines v 1Q14: Zisk překonal očekávání, akcie v premarketu +2,3 %

23.04.2014 13:54
Autor: Michal Putna, Patria Online

Společnost Delta Air Lines, americký letecký přepravce, dnes reportovala hospodářské výsledky za první tři měsíce letošního roku. Upravený zisk na akcii (EPS) ve výši 0,33 USD překonal očekávání trhu nastavená na 0,29 dolaru. Tržby za první tři měsíce vykázala firma ve výši 8,92 mld. USD, tedy plně v souladu s očekáváními. Kvartální EBIT narostl na 444 mil. dolarů, což představuje nárůst o 363 milionů oproti stejnému období v loňském roce.

Čistý kvartální zisk se zvýšil na 281 mil. USD – nárůst o 196 milionů oproti předchozímu období. Vzhledem k špatnému počastí, které v zimě postihlo USA, aerolinky zrušily více než 17 tisíc letů, což představovalo ztrátu tržeb ve výši přibližně 90 mil. USD. Největší meziroční nárůst tržeb společnost zaznamenala na linkách v Latinské Americe (+ 18,1 %). Akcie po zveřejnění hospodářských výsledků za první kvartál v předobchodní fázi (premarket) rostou o 2,3 %.
 
Analytici oslovení agenturou Bloomberg odhadují průměrnou cílovou cenu společnosti Delta Air Lines na 42,29 dolarů. Všichni analytici přitom shodně doporučují titul k nákupu. Za posledních 12 měsíců akcie zhodnotily o 110,5 procenta a další růstový potenciál je odhadován na 21 %. Hodnota ukazatele P/E je aktuálně na úrovni 2,84.

Aerolinky prošly úspěšně fází snižování nákladů, společnost zvyšuje tržby a očekávání investorů do budoucna jsou proto velmi vysoká. Návrat Delty na vrchol v letecké dopravě potvrzuje také nedávno zveřejněný průzkum spokojenosti zákazníků se službami leteckých společností. Aerolinky Delta byly hodnoceny 71 body (+ 4 % oproti loňskému roku), přičemž nejlepšího skóre dosáhla společnost JetBlue s 79 body. Nejhůře byla naopak z pohledu kvality servisu a celkové spokojenosti s nabízenými službami hodnocena společnost United Airlines, která získala pouze 60 bodů.

Následující graf zachycuje vývoj ceny akcií společnosti Delta Air Lines od začátku loňského roku. 

delta



(Zdroj: Bloomberg, Delta Air Lines)


Čtěte více:

Boeing výsledky za 1Q potěšil, akcie v premarketu rostou
23.04.2014 13:38
Společnost Boeing, druhý největší světový výrobce letecké techniky na ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.07.2026
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  
10:29Footshop a.s.: Vnitřní informace - Společnosti Footshop a.s. a Queens Store s.r.o. se účastní procesu fúze sloučením
8:59KKCG Real Estate Financing a.s. : Konsolidovaná výroční zpráva ručitele za rok 2025
8:54Rozbřesk: Solidní půlrok pro akcie, zklamalo zlato a propadl bitcoin
8:49Wall Street zakončila nejlepší čtvrtletí za šest let, trh práce zůstává stabilní a Colt CZ se dnes obchoduje bez dividendy  
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  
13:56MONETA Money Bank - oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
12:35Brexit brzdí ekonomiku. Británie po rezignaci premiéra hledá nový směr
11:29Akciím svědčí návrat zájmu o technologie, Japonsko čelí slábnoucímu jenu  
11:25NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
10:41FX Strategie: Warsh vrací sílu dolaru, ECB vyčkává a koruna v prázdninovém módu  
10:23Česká ekonomika v 1. čtvrtletí vzrostla o 2,2 procenta, potvrdil ČSÚ
8:54Nejvyšší soud USA posiluje Trumpa, Microsoft padá a Rocket Lab expanduje  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM v průmyslu