Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Netflix expanduje do dalších zemí Evropy - start se připravuje v šesti zemích

Netflix expanduje do dalších zemí Evropy - start se připravuje v šesti zemích

21.05.2014 9:33
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Netflix oznámil svou expanzi do dalších zemí Evropy se svou službou streamovaných filmů a seriálů. Nově začne nabízet své služby ve Francii a Německu. Později v roce 2014 bude následovat Rakousko, Švýcarsko, Belgie a Lucembursko.

Společnost nabídne mix hollywoodských, lokálních i globálních seriálů a filmů. Současně také plánuje zahrnout svoje vlastní originální show, kde to jen bude možné. Ne všude však budou všechny seriály a filmy dostupné díky rozdílným autorským právům a někdy i striktní regulaci toho, jak resp. kdy smí být daný obsah uvolňován.

Netflix má v současnosti 48 milionů uživatelů s měsíčním předplatným služeb ve více než 40 zemích světa. Nejvíce uživatelů je v USA, kde dominuje trhu. V Evropě společnost operuje ve Velké Británii, Skandinávii a Nizozemí.

V zemích, kam nově Netflix směřuje, se bude potýkat jak s konkurencí, tak s regulací - zejména ve Francii, která má přesná pravidla, kdy smí být obsah uvolněn. Např. v jakém časovém odstupu od premiéry v kinech, apod.

V dubnu Netflix oznámil ztrátu 35 mil. USD pro svojí mezinárodní divizi, což je polovina toho, co bylo rok předtím. Společnost oznámila, že mezinárodní divize se má letos stát profitabilní. Avšak plánovaná expanze v Evropě ponechá ještě nějakou dobu tuto divizi ve ztrátě. Přesto Netflix do své mezinárodní divize vkládá velké naděje a očekává, že v budoucnu předčí svým výkonem tu americkou. Ta v současné době přinesla za Q1 zisk 201 mil. USD.  Společnost přes všechna negativa, spojená s rozsáhlými expanzemi v Evropě, nehodlá pozastavit svou aktivitu v tomto směru. Důvodem je vidina dlouhodobější dominance v globálním měřítku, jak zástupci Netflix oznámili v dubnu letošního roku.

Zdroj: Bloomberg


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.04.2026
10:42Goldman Sachs hovoří o nastupujícím akciovém FOMO, EY-Parthenon o stagflačnějším prostředí
9:19Colt CZ vstupuje na Euronext Amsterdam, obchodovat se tam začne 15. dubna
9:12Rozbřesk: Vítězná strana Tisza chce do roku 2030 plnit maastrichtská kritéria
8:55ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Poskytnutí zajištění za závazky Rolls-Royce SMR
8:48Blokáda Hormuzského průlivu zvyšuje nervozitu investorů - ropa roste, akcie klesají  
7:49Spojené státy chtějí po nedohodě zprůchodnit Hormuz a naopak blokovat Írán. Ceny ropy rostou
7:43Maďarské volby: Tisza jasně míří k ústavní většině při nejvyšší volební účasti od pádu komunismu
5:53Hartnett: Vsaďte na komodity, v příštích letech předběhnou akcie. Dluhopisy zůstanou pozadu  
12.04.2026
9:42Víkendář: Geopolitický vývoj a ropná krize jako argument pro elektromobily
11.04.2026
9:56Víkendář: Ujíždí Spojeným státům jeden důležitý vlak?
10.04.2026
22:02Technologie drží Wall Street nad vodou: Inflace trh nerozhodila, avšak ani nesjednotila  
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent
15:00Americká inflace poskočila vzhůru, ale čekala se ještě vyšší
14:16Stefano Gabbana končí jako předseda módní firmy Dolce & Gabbana, o svém podílu ve firmě jedná
14:03Eli Lilly ztrácí v Indii podíl na trhu, Novo Nordisk ho drží. Ceny tlačí dolů příliv generik
13:48Globální odbyt Porsche v prvním čtvrtletí klesl o 15 procent
13:33MSI Finance RBBL s.r.o.: Výroční finanční zpráva, účetní závěrka a zpráva auditora za rok 2025
12:46Perly týdne: Další vývoj sazeb, akcie k novým maximům a nepochybující umělá inteligence

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
16:00USA - Prodeje starších domů