Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Visa a Mastercard vyjednávaly o podmínkách za jakých budou operovat v Rusku

Visa a Mastercard vyjednávaly o podmínkách za jakých budou operovat v Rusku

23.05.2014 11:09
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Kartové společnosti Visa a Mastercard oznámily záměr zůstat v Rusku navzdory nové legislativě, která může značně zkomplikovat jejich činnost v zemi. „Za každých okolností zůstaneme v Rusku.“ řekl Ilya Ryaby, generální ředitel Mastercard v Rusku. „Samozřejmě jsme ochotní pracovat a působit v Rusku a po této schůzce s představiteli vlády doufáme, že najdeme kompromisní řešení.“ řekl Andrew Torre, ředitel Visa v Rusku.

Nová legislativa schválená ruským parlamentem v dubnu by donutila společnosti Visa a Mastercard platit bezpečnostní vklad 25 % jejich průměrného denního obratu v Rusku centrální bance na čtvrtletní bázi od prvního července tohoto roku. To by mělo zajistit ruským občanům jistotu toho, že společnosti se budou v zemi chovat dobře a nebudou tak snadno odpojovat své klienty od svých služeb.

S tím pochopitelně ani jedna ze zmíněných společností nesouhlasí.

Zdroj: Reuters


Váš názor
 • Opravdu na úrovni......
  23.05.2014 15:00

  Jak může někdo brát vážně někoho, kdo napíše "Visa a Mastercard vyjednávali" Pát'áka by češtinář ani nepustil ke zkoušce a přitom je to prý matematika kde český národ zaostává - no potěš koště. Patrie opět nezklamala a inteligence jejich pisálků prosakuje na povrch. Jinak Rusáci se pokouší již léta zbavit vlivu USdolaru, ale ono to není tak jednoduché jak si oni ve své naivitě myslí. Protože kdyby to bylo o něco jednodušší tak už to dávno udělali. Kdo si ještě pamatuje s jakými pompami oznamovali BRIC. Celý svět by si oddychl, kdyby si přestali hrát na světovou velmoc na kterou nemají. Proč jen stále trvají na tom Já Já Já. Každému komu to jen trochu pálí jsou jen tlupa mužíků, kteří si hrají na něco na co evidentně nemají.
  ..
 •  
  23.05.2014 11:37

  Ale vždyť si v Rusku chtěli vymyslet vlastní platební systém... Pokud by vůbec fungoval, tak asi jen v Rusku a možná tak ještě v jiných "spřátelených" zemích. Že by to nebyl úplně ten nejlepší nápad? :-)
  sgt.Mike
  • No,
   23.05.2014 12:56

   řekl bych, že vzhledem k podmínkám které VISE a MASTERCARDu dávají, to chtějí pořád. Pouze dospěli k názoru, že bude rychlejší, když jim to vybudují tyto dvě společnosti a oni to pak jen převezmou a případně přejmenují. Chtějí totiž peníze (v tomto článku), ale i vybudování středisek v zemi. Vlastně tedy celý systém (četl jsme dříve) a bez toho je tam nechtějí(= nedostanou 'požehnání' tamní 'moci') . Dobře vědí (Rusko), že sami něco takového v dohledné době nejsou schopni vybudovat a spustit tak, aby to bylo spolehlivé a stejně funkční. Zvlášť kdyby přišlo nějaké embargo na IT. Řekl bych, že se chovají vcelku realisticky (Rusové).
   pulec
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:45EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.