Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vítkova CPI Group vydává druhou tranši dluhopisů

Vítkova CPI Group vydává druhou tranši dluhopisů

26.5.2014 9:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Realitní skupina CPI Group vydává druhou tranší projektových dluhopisů CPI Retail Portfolio, tentokrát v objemu 459 140 000 . Naváže tak na úspěšně vyprodanou první část emise těchto cenných papírů ve výši 665 860 000 , která byla vydána 25. dubna. Pětileté bondy se splatností v roce 2019 jsou zajištěné nemovitostmi v hodnotě 1,7 miliardy korun ze sedmi společností retailového portfolia a vynesou 5% roční úrokový výnos splatný pololetně. Celá emise činí 1,125 miliardy korun, mandát k přípravě emise získala Československá obchodní banka, a.s. a právními poradci této transakce jsou advokátní kanceláře PRK Partners a White & Case.

„Druhou tranší navazujeme na mimořádný úspěch té první. Značný zájem o dluhopisy považuji za úspěšné završení několikaměsíčních příprav zkušeným týmem našich manažerů a především pak administrátorem a aranžérem této emise, kterým je banka ČSOB,“ řekl Zdeněk Havelka, generální ředitel CPI Group.

Realitní skupina CPI Group dle vyjádření v tiskové zprávě výrazně roste a bankovní trh na financování nových akvizic je příliš úzký. Alternativním financováním navazuje na předchozí výrazně úspěšné dluhopisy a uvádí na trh další emisi za velice atraktivních podmínek. Opět tak posiluje diverzifikaci zdrojů a optimalizuje kapitálovou strukturu celé skupiny. Dosud CPI Group vydala několik emisí veřejně obchodovatelných korporátních dluhopisů mateřské společnosti Czech Property Investments za více než pět a půl miliardy korun, dále zajištěné projektové dluhopisy CPI Byty a CPI Alfa.

CPI Group navýšila za uplynulý rok hodnotu svého majetku na 86 miliard korun především díky akvizicím maďarského developera Ablon či nemovitostního portfolia fondů Endurance. Realitní skupina je největším vlastníkem maloobchodních ploch v České republice, kde vlastní kolem 600 tisíc metrů čtverečních, což je desetina celkové rozlohy tuzemských retailových ploch. CPI Group má významný podíl také v oblasti bytů, kde s více než 12 600 bytovými jednotkami zaujímá post druhého největšího pronajímatele v tuzemsku. Vlajkovým projektem ve výstavbě je multifunkční komplex Quadrio v samém srdci Prahy, propojující nabídku špičkových kanceláří, luxusních bytů a nákupní galerie se zázemím pro odpočinek a volný čas. Unikátní projekt zážitkové expozice skla vzniká v historické budově bývalé Živnobanky na pražských Příkopech. Zahraniční hvězdou CPI Group je rezidenční projekt luxusního bydlení Palais Maeterlinck na útesu v přímořském letovisku Nice (FRA).

Vlastníkem CPI Group je Radovan Vítek, který je také dominantním akcionářem ztrátové developerské skupiny Orco a intenzivně usiluje o její plné ovládnutí. Zacíleno má hlavně na výnosnou německou divizi Orco Germany.

Zdroje: CPI Group


Váš názor
  • kdo si je koupí
    26.5.2014 11:40

    bude pak za pár měsíců či let skuhrat na investorských fórech ..." že jsem to neviděl" ... " že mě nikdo neochránil" apod. Přitom stačí zdravý rozum a trochu paměti
    Bob
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data