Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza úterní obchodní seanci zahajuje růstem, když index PX připisuje 0,34 %

Pražská burza úterní obchodní seanci zahajuje růstem, když index PX připisuje 0,34 %

27.05.2014 10:24
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Pražská burza úterní obchodní seanci zahajuje růstem, když index PX připisuje 0,34 %. Ostatním středoevropské trhy také připisují mírné zisky – německý DAX roste o 0,10 %, rakouský ATX obchoduje výše o 0,24 %, maďarský BUX získává 0,42 % a pouze polský WIG ztrácí 0,22 %.

Elektrárenská společnost ČEZ se po včerejším solidním růstu pohybuje v zeleném teritoriu i dnes, když získává 0,45 % na 582,60 . Nedaří se naopak těžební společnosti NWR, která ztrácí 0,88 % na 11,20 .

Finanční sektor připisuje zisky – Erste  bank roste o 0,48 % na 670,50 a Komerční banka  získává 0,44 % na 4591 . Rakouská pojišťovací skupina VIG  reportovala dnes ráno svoje kvartální výsledky. Zisk na akcii byl ve výši 0,925 EUR což je ve srovnání s předchozím obdobím Q4 2013 (0,361 EUR) a očekávání analytiků (0,85 EUR) velké překvapení. Reálný výsledek tak překonává očekávání analytiků o 8,82 %. Skutečné prodeje ve výši 2,598 mld. EUR předčily očekávání analytiků ve výši 2,463 mld. EUR o 5,49 %. Čistý příjem společnosti za toto čtvrtletí dosáhl úrovně 118,441 mil. EUR. To je oproti očekávání lepší výsledek o 6,7 %. Konsensus analytiků byl na úrovni 111 mil. EUR. Zisk před daní byl 152 mil. EUR. Akcie reagují růstem o 0,38 % na 1065 .

Tabáková společnost Philip Morris i Telefónica CR přešlapují na zelené nule na ceně 10 410 , resp. 293,80 , výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens klesá o 0,43 % na 596 .

Developer Orco  připisuje 1,88 % na 16,30 a mediální skupina CETV roste o 0,26 % na 57,15 .

Zítra vstupuje na trh Lobkowicz s cenou stanovenou na 160 a společnost Orco reportuje své čtvrtletní výsledky. A pozítří dodá své výsledky ještě společnost Pegas Nonwovens.



Váš názor
  •  
    27.05.2014 10:54

    Chci se podělit o zajímavý názor který si dovolím zkopírovat. Robert Novak · Works at Manufactura Abram Kelly Pražská burza upadla do bezvýznamnosti už mnohem dříve. Nabubřelost a hloupost lidí jako Koblic, nenažranost, kdy poplatky na Pražské burze jsou jedny z nejvyšších v Evropě (např. koupit si akcie ČEZ vyjde levněji ve Frankfurtu než v Praze) a zlodějny na malých investorech (dva segmenty burzy se stejnými akciemi, ale s rozdílnými poplatky, rozdílným časem obchodování, nepřítomností MM apod. - to vše způsobilo nejprve nezájem malých investorů o nakupování na Pražské burze. Nenažraní hlupáčci alias tvůrci trhu najednou zjišťují, že si můžou obchodovat tak max. mezi sebou. Každý kdo to s obchodováním myslí jen trochu vážně, obchoduje už dávnou v Německu nebo USA, ale i Varšavě. A jestli si někdo myslí, že naše slavná česká kačka tady přitáhne zahraniční investory, tak je už opravdu na hranici imbecility, viz ODS, strana lavírující mezi zoufalstvím a nicotou. Rep
    Homo
Aktuální komentáře
23.03.2026
10:15Rozbřesk: Revidujeme vzhůru inflaci pro tento a příští rok, nejbližších 14 dní rozhodne
8:54Tlak na akcie, dluhopisy, zlato i stříbro. Rétorika kolem Íránu se vyostřuje  
8:21V noci na zítřek vyprší Trumpovo ultimátum na plné otevření Hormuzu. Hrozí útoky na íránské elektrárny, Írán odvetou
6:02AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data