Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ahold v 1Q mírně pohoršil, provozní zisk české divize rostl o 28 %

Ahold v 1Q mírně pohoršil, provozní zisk české divize rostl o 28 %

28.05.2014 8:02
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Ahold dnes reportoval své hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku. Upravený provozní zisk dosáhl 392 mil. EUR při konsensu 399 mil. EUR. Tržby pak v souladu s odhady vyšplhaly na 9,8 mld. EUR. Společnost, která v ČR provozuje síť obchodních řetězců Albert, vykázala upravenou provozní marži 4 %, což představuje mírný meziroční pokles ze 4,1 %. Výrazným pozitivem je nárůst online prodejů, které stouply o 20 % na 362 mil. EUR. Celkově však ve srovnání s prvním kvartálem loňského roku výsledky společnosti mírně pohoršily.

Tržby na úrovni 9,8 mld. EUR představují pokles o 2,5 %, upravený provozní zisk výsledkem 392 mil. EUR dokonce o 6,2 %. Čistý zisk pak sice klesl z loňské hodnoty 1,951 mld. EUR na 50 mil. EUR, jedná se však o důsledek jednorázové transakce v 1Q13, kterou byl prodej joint-venture ICA v hodnotě 1,748 mld. EUR. Také se projevily náklady spojené s letošním soudním sporem v USA.

Největší objem tržeb i provozního zisku plynul z USA. Tržby zde sice klesly o 4,4 %, přesto stále přinášejí majoritní příspěvek hodnotou 5,859 mld. EUR. Provozní zisk pak dosáhl 227 mil. EUR, což představuje snížení o 8,1 %. Aholdu se naopak dařilo v domovském Holandsku, když jeho tržby zde prošly růstem o 1,2 % na 3,547 mld. EUR. Česká republika pak přispěla k tržbám 415 mil. EUR a provozním ziskem 9 mil. EUR. Na úrovni zisku tím pozitivně překvapila, neboť se jednalo o růst o 28,6 %.

Konsolidované výsledky také odhalily snížení nákladů na administrativu i prodej. Pro další čtvrtletí pak společnost očekává obdobné výsledky. V Nizozemí předpokládá udržení současné úrovně marže, mírný pokles by však dle vyjádření mohl přijít na americkém trhu. Pro celý rok by pak společnost ráda dosáhla dalších nákladových úspor v hodnotě okolo 300 mil. EUR.

Zdroj: Ahold


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.01.2026
10:33Ubisoft ve vážných problémech: společnost ruší herní projekty a zavírá studia. Akcie padají až o 30 procent
9:10Rozbřesk: Obchodní válka s USA je stále větší hrozba pro růst než pro inflaci
8:51Trump se dohodl se šéfem NATO, nová cla nezavede. Evropa reaguje růstem  
8:15Trhy ocenily dohodu Trumpa s Ruttem o Grónsku. Trump nezvýší cla
6:03Mobius: Čínské akcie zajímavé, na zlatu je spíše čas vybírat zisky
21.01.2026
22:06Wall Street prudce rostla: Trump couvl z cel, trhy obracejí "sell America trade"  
17:08Americká investiční hádanka
16:47Trump v Davosu kritizoval Evropu, která podle něj nemíří správným směrem
15:26Má Boeing to nejhorší za sebou? Akcie se konečně plně zotavily z incidentu s odtrženým panelem
14:00Netflix překvapil tržbami, ale investoři řeší výhled a velkou akvizici WBD  
13:12S akciemi CSG se bude od pátku obchodovat i na Free Market v Praze
11:52Může Evropa použít americké dluhopisy jako zbraň ve sporu o Grónsko?
11:25Akcie dál ztrácejí, na trzích však dochází ke zklidnění po negativním úvodu týdne  
10:00Úterní "Sell America" stáhla S&P 500 i Nasdaq letos do ztráty
9:45Míra inflace v Británii v prosinci vzrostla na 3,4 procenta, je nejvyšší v G7
9:11Rozbřesk: O Trumpovi, Grónsku a fiskální politice
8:52Pád ČEZ, výprodej amerických aktiv a útěk ke zlatu  
6:08Pohled analytika na CSG, největší IPO evropského obranného průmyslu  
20.01.2026
22:33Netflix těsně překonal odhady, počet předplatitelů přesáhl 325 milionů
22:00Trump opět rozhazuje cly  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data