Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ruská armáda zahájila manévry u hranic s Polskem a Litvou

Ruská armáda zahájila manévry u hranic s Polskem a Litvou

12.06.2014 15:48
Autor: ČTK

Ruská armáda dnes zahájila mohutné vojenské cvičení v Kaliningradské oblasti sousedící s Polskem a Litvou. Podle sdělení ruského ministerstva obrany jsou manévry reakcí na sérii cvičení vojsk Severoatlantické aliance na východě Evropy. Ty velení NATO uspořádalo jako odpověď na anexi Krymu a ruskou podporu ukrajinských separatistů.

Přesné údaje o rozsahu ruských manévrů nejsou k dispozici. Podle informace ruského velení jsou velikostí srovnatelné s vojenským cvičením, které alianční jednotky uspořádaly v Polsku a pobaltských zemích. Jde zejména o cvičení NATO Saber Strike-2014 a Baltops-2014.

K břehům Baltského moře v Kaliningradské oblasti povolalo ruské velení 24 bojových lodí. Na letiště v Kaliningradu a dalších městech byly převeleny stíhací letouny Su-27 a Su-34. Nad Baltským mořem provedou letouny nácvik výzvědných letů a útoků na námořní cíle "případného protivníka". V centrální části Ruska budou k zajištění vzdušné podpory připraveny dálkové bombardéry Tu-22.

Manévrů NATO Saber Strike se podle aliančního velení v Litvě, Lotyšsku a Estonsku účastní 4700 vojáků z deseti spojeneckých zemí. Vojenská cvičení států NATO se konala v květnu také v Estonsku a v Polsku.

 


Váš názor
 •  
  12.06.2014 16:13

  No bide sranda, jestli stejný scénář, jaky předvedl Putin s Ukrajinou potká Polsko a Litvu. V obou státech je poměrně silná ruská menšina.
  Homo
  •  
   13.06.2014 13:31

   Naštěstí to vypadá, že toto sice Voloďa měl přinejmenším na mysli, ale USA jasně řeklo, že jakýkoliv útok na člena NATO bude považovat jako útok vůči USA. A ani Voloďa není takový blázen, aby bojoval s USA - i když Rusové jsou šílenci... A Poláci na rozdíl od nás Rusům do zadku nelezou...
   sgt.Mike
  •  
   13.06.2014 9:43

   Pak uz jsou na rade Karlovy Vary...
   raca
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data