Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Počet žádostí o dávky v zámoří zůstává nízko

Počet žádostí o dávky v zámoří zůstává nízko

19.06.2014 14:42
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti ve Spojených státech se za minulý týden mírně snížil na 312 tisíc z 318 tisíc v týdnu předchozím. Údaje se liší od odhadů minimálně. Konsensus pro aktuální týden činil 314 tisíc, revize toho předchozího byla nepatrně vzhůru. Údaje zůstávají dostatečně nízko a na finančních trzích tak nevyvolají žádné obavy z toho, že by pozitivní trendy na trhu práce měly být narušeny.

Větší rozdíl oproti odhadům nastal u celkového počtu žádostí, který se v týdnu do 7. června snížil na 2,561 milionu. Konsensus byl nastaven na 2,600 milionu. Dolar ale nechává čísla bez reakce.

U nových žádostí, které v týdnu do 7. června rostly, v regionálních údajích vidíme největší přírůstek v Kalifornii. Tam se propouštělo ve službách. Následuje Florida, kde se ve zvýšené míře propouštělo v zemědělství, stavebnictví, průmyslu i některých oborech služeb. Illinois pak hlásí propouštění v dopravě, stavebnictví a obchodě.

vlk


Váš názor
  • Pro makléře Patrie pana Vlka
    20.06.2014 9:13

    Jsou dvě procenta v jednom týdnu - snížení dávek z 318 000 na 312 000 "nízký pokles" :o)) Zajímavá úvaha hodná makléře stránek, kde se místní polomozkové již dlouho přes rok dohadují, navzájem urážeji a chytračí o tom kdo platí a kdo ne DPH. Co by on asi nazval poklesem velkým. Soudě podle jeho mentální kapacity by to muselo být nejméně 50% za měsíc. Potom není divu, že úroven' Patrie je na takovémto stupni a Patrie dovoluje uráženi a nadávání přispívajících, protože je to to jediné jak udržet zájem a účast zdejších polomozků, léčících si tady svoje mindráky. Hezkým příkladem je také jistý Žabža, který zde zase "diskutuje" bez možnosti aby se ho ostatní jen optali, co ho vede k jeho vyšinutým názorům Jen tak dál.
    xxx
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data