Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza propadla čtvrtým dnem v řadě; O2 klesla nejvíce od listopadu

Pražská burza propadla čtvrtým dnem v řadě; O2 klesla nejvíce od listopadu

26.06.2014 17:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza ani čtvrtý den v tomto týdnu nenalezla recept na růst, když index PX ztratil 0,3 %. Západoevropské burzy do otevření americké burzy obchodovaly bez jasného směru, avšak nyní již ztrácejí přes 0,5 % poté, co člen Fedu James Bullard potvrdil svůj názor, že Fed by mohl začít zvyšovat sazby již na konci 1Q 2015. Středoevropské burzy v závěru oslabují, když polský WIG 20 ztrácí 0,9 %, maďarský BUX odevzdává 2,1 % a rakouský ATX stagnuje okolo nuly.

Navzdory dalšímu prudkému propadu akcií západoevropských bank, akcie Erste Bank a Komerční banky stagnovaly kolem včerejších zavíracích hodnot. Index evropských bank Stoxx 600 Banks v závěru odepisuje 1,4 %, když tento propad vedou akcie Barclays. Čtvrtým dnem v řadě oslabily akcie pojišťovny VIG, které ztratily 0,76 %.

Akcionáři O2 ČR včera na valné hromadě odsouhlasili dividendu ve výši 18 . Akcie O2 dnes propadly o 1,85 % na 286,2 . Akcie O2 zaznamenaly největší propad od listopadu 2013 a zavřely na nejnižší úrovni od září minulého roku. Valná hromada zítra čeká i akcionáře ČEZu, kde klíčovým bodem jednání bude zřejmě výše dividendy za minulý rok. Podle posledních zpráv by měla být schválena dividenda ve výši 40 Kč/akcii. Akcie ČEZu stagnovaly na 601 .

ČNB dnes na zasedání rozhodla o ponechání současného kurzu své měnové politiky. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %. ČNB také rozhodla nadále používat devizový kurz jako nástroj uvolňování měnových podmínek a potvrdila svůj závazek intervenovat v případě potřeby na devizovém trhu na oslabení kurzu koruny tak, aby udržovala kurz vůči euru poblíž hladiny 27 CZK/EUR.

 


Čtěte více:

ČNB změní režim koruny nejdříve v druhém kvartále příštího roku
26.06.2014 13:04
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sa...
Babiš byl ve svazcích StB evidován neoprávněně
26.06.2014 13:51
Český ministr financí Andrej Babiš je ve svazcích někdejší tajné polic...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m