Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Praha otevřela poklesem, NWR drtí prodejní tlak - titul odevzdává 41 %

    Praha otevřela poklesem, NWR drtí prodejní tlak - titul odevzdává 41 %

    03.07.2014 9:55
    Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

    Pražská burza v úvodu čtvrteční obchodní seance mírně klesá, index PX ztrácí 0,21 %. Další trhy v regionu obchodují smíšeně – německý DAX roste o 0,18 %, rakouský ATX obchoduje níže o 0,08 %, polský WIG získává 0,25 % a maďarský BUX ztrácí 0,23 %. Investoři vyčkávají na odpolední výstupy ze zasedání ECB a také na oficiální statitstiky z amerického trhu práce za měsíc červen, které budou netradičně zveřejněny již ve čtvrtek.

    Pod výrazným tlakem jsou i dnes akcie těžební společnosti NWR, které pod tíhou negativních informací padají na nová historická minima. Titul aktuálně obchoduje níže o 44 % a klesá na 3,70 . Ministr průmyslu Jan Mládek oznámil, že se příští týden chce sejít s představiteli NWR a OKD a pokusit se najít řešení komplikované situace.

    Elektrárenská společnost ČEZ roste o 0,6 % a dostává se na 573,80 .

    Finančnímu sektoru se příliš nedaří – Erste bank ztrácí 2 % na 641 , Komerční banka obchoduje na zelené nule na ceně 4707 a pojišťovací skupina VIG je prozatím v Praze bez obchodu.

    Na zelené nule na minimálních objemech se pohybují i defenzivní tituly – Philip Morris obchoduje na ceně 10460 a Pegas Nonwovens na rovných 600 . Telekomunikační společnost O2 CR se snaží přerušit šňůru poklesů, když dnes roste o 0,4 % na 275 .

    Mediální společnost CETV získává 0,8 % na 56,50 a likérka Stock obchoduje výše o 2,23 % na ceně 105,30 .

     


    Čtěte více:

    NWR může prodat OKD, pokud se nedohodne s věřiteli
    02.07.2014 8:18
    Těžař New World Resources (NWR) dnes ráno před otevřením trhu oznámil,...
    Výprodej na NWR, za dva dny titul odepsal 56 %! (komentář analytika + cílová cena)
    03.07.2014 9:46
    Včera odpoledne jsme zveřejnili text analytika Patria Direct Tomáše To...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    11:58SpaceX roste raketovým tempem, investory ale děsí účet za AI a Starship  
    11:19Geopolitika trhům svědčí, zatímco výsledky sentimentu nepomohly  
    11:11Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červenci výrazně zlepšila
    10:30Útraty domácností dále rostou, maloobchod ale v červnu zaostal za očekáváním
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách