Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Credit Suisse: Z Číny se do roku 2030 stane druhý největší akciový trh světa

Credit Suisse: Z Číny se do roku 2030 stane druhý největší akciový trh světa

10.07.2014 13:02
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Velkou Británii a Japonsko – tak právě tyto dvě země do konce roku 2030 předežene čínský akciový trh v žebříčku celkové velikosti. Zařadí se tak na druhou pozici za světového lídra Spojené státy.

Tvrdí to studie zpracovaná švýcarskou bankou Credit Suisse. Podle ní pak kapitalizace čínského akciového trhu v následujících 17 letech vzroste na 54 bilionů USD, tedy hodnotu, která by měla být ekvivalentem 19 % celosvětové kapitalizace. Významnou roli má ve zvýšení sehrát postupná liberalizace trhu a zpřístupnění akcií zahraničním investorům. Projevit se má dle Credit Suisse i nárůst celkové hodnoty realizovaných IPO a sekundárních úpisů. Celkové objemy takto realizovaných nabídek nyní dosahuje 40 % světového objemu, přičemž švýcarská banka počítá s postupným navýšením poměru až na 60 %.

Podle Credit Suisse pak výrazně naroste také vliv rozvojových trhů, jejichž podíl na celkové kapitalizace by měl ze současné hodnoty 22 % téměř zdvojnásobit na 39 % především díky zvýšené poptávce ze strany penzijních fondů. Úlohu kupců by podle banky měli také stále více přebírat místní obyvatelé, kteří budou mít zájem na zhodnocení svých úspor. Výrazně by se tak přiblížil hodnotě kapitalizace akciových trhů vyspělých ekonomik.

Mezi hlavní skokany, co do celkové hodnoty kapitalizace trhu, pak Credit Suisse zařadila Saudskou Arábii (počítá s posunem na 6. příčku nyní 10.), Indonésii (na 7. z 12.) a Turecko (na 10. ze 17.).

Na vrcholu se dle studie udrží Spojené státy s předpokládanou kapitalizací 98 bilionů USD, která má v roce 2030 představovat 35 % světové hodnoty.

Zdroj: CNBC


Čtěte více:

Rusko a Čína založí vlastní ratingovou agenturu
03.06.2014 14:51
Rusko a Čína se dohodly, že vytvoří společnou ratingovou agenturu, kte...
Čína zítra odstartuje přímé obchodování libry
18.06.2014 12:30
Čínský juan zítra čeká průlomový milník. Počínaje středečním dnem toti...
Čína omezí intervence na devizovém trhu
10.07.2014 9:40
Čína omezí intervence na devizovém trhu a zvýší flexibilitu domácí měn...

Váš názor
  •  
    10.07.2014 17:21

    Malinko doplním analytiky z CS : Pokud budou objemy v USA klesat tak jako od roku 2011 a narůstat v Chině stejným tempem, tak možná to No.One Usa neudrží v uváděném roce. http://www.ft.com/intl/markets/trading-room................http://www.world-stock-exchanges.net/top10.html.............http://listdose.com/top-10-big-stock-exchanges-in-the-world/
    AMN
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data