Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dobré zprávy z trhu práce pokračují, Američanů na úřadech práce dál ubývá

Dobré zprávy z trhu práce pokračují, Američanů na úřadech práce dál ubývá

17.07.2014 14:38, aktualizováno: 17.7. 15:32
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti se v zámoří za minulý týden snížil na 302 tisíc. V přechozím měsíci jich bylo 305 tisíc a trh předpokládal lehké zhoršení na 310 tisíc. Nestalo se a čísla opět pozitivně překvapují. Přestože rozdíl oproti konsensu není nijak velký, hodnoty blíž 300 tisícům, navíc bez větších výkyvů, potvrzují předpoklad, že trh práce pokračuje v solidním tempu zotavování.

Lépe oproti předpokladům se vyvíjel rovněž celkový počet žádostí, který klesl na 2,507 milionu z 2,586 milionu. Trh byl podle konsensu naladěn jen na mírný pokles na 2,580 milionu žádostí. V kurzech dolaru se však příznivý výsledek neprojevil, když převážil negativní efekt ve stejném okamžiku zveřejněných dat ze stavebního sektoru.

Detaily o nových žádostech v týdnu do 5.7. ukazují, že nejvýrazněji jich ubývalo v Kalifornii díky lepší situaci v sektoru služeb. Významný byl také pokles počtu žádostí v New Jersey spolu s menším propuštěním ve školství, dopravě či pohostinství. Následuje Texas a Massachusetts. Počet žádostí se naopak zvýšil v Michiganu kvůli propouštění ve službách, dále v New Yorku kvůli dopravě, školství a zdravotnictví. Následují Ohio a Arkansas.

zadosti


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.11.2025
9:47Víkendář: Americká mentální recese
31.10.2025
22:05Americké akcie mažou zisky na konci obchodního týdne  
17:13Zvýší AI schopnost splácet vládní dluhy - pár dalších poznámek
15:24Braňo Soták: Amazon drží pozice v rámci AI závodu a vylepšuje probitabilitu  
15:15Traders Talk: Fed v mlze, Amazon roste, Meta pálí peníze a ČEZ vyčerpal růstový prostor
13:44Apple zveřejnil zisky i tržby nad odhady Wall Street. iPhone 17 by se měl stát hvězdou Vánoc  
13:01Nvidia uzavřela lukrativní dohodu v Jižní Koreji. Tamní vládě a firmám dodá 260 tisíc AI čipů
12:38Perly týdne: Gates, Dalio a Woodová o AI a bublině
11:18Evropa sklouzává níž, ale Wall Street má našlápnuto k obratu vzhůru  
11:02Reddit roste téměř 70% tempem a týdně ho navštíví 444 milionu uživatelů. Akcie si v pre-marketu připisují +12 %  
10:50O Warner Bros. Discovery je velký zájem. Do boje vstupuje také Netflix
10:03Analytik k výsledkům Erste Bank: Silný úrokový výnos táhne výsledky, investoři čekají na Polsko  
9:21Rozbřesk: Koruna se po silném HDP stabilizuje a vyčkává na ČNB
8:51Erste zvyšuje výhled, Meta láme rekordy, Apple brzdí Čína a cloud Amazonu se dále nafukuje  
8:19Erste Bank ve 3Q překonala odhady Patrie a navýšila výhled. Čistý zisk vzrostl na 901 mil. EUR
30.10.2025
22:07Americké akciové trhy korigují  
22:02Apple překonal odhady a očekává, že příští kvartál bude nejlepší v historii
21:33Cloud Amazonu zaznamenal největší růst od konce roku 2022. Akcie míří o deset procent výše
17:20Akciový trh vs. zlato. Splatí AI dluhy?
15:57Jak rozpoznat bublinu na AI a na co si dát pozor

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data