Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EURUSD - Denní a intradenní výhled: Euru se nedaří udržet včerejší zisky

EURUSD - Denní a intradenní výhled: Euru se nedaří udržet včerejší zisky

22.07.2014 10:09
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,3530 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 39. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také down-trend.

Denní výhled:

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Obchodování pod úrovní denního pivotu na 1,3530 EURUSD a netrpělivost investorů v očekávání odpoledních makrodat může znamenat pro USD technický signál pro mírné posílení k hodnotě 1,3509 EURUSD. Atakování této hladiny otevře cestu k úrovni 1,3494 EURUSD.

Alternativní scénář: Konsolidace. Pokud makrodata výrazně nepřekvapí a dolaru se nepodaří překonat úroveň prvního supportu, můžeme očekávat další konsolidaci v pásmu 1,3509 - 1,3530 EURUSD.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,3566
R1 - 1,3545
Pivot - 1,3530
S1 - 1,3509
S2 - 1,3494

11

Komentář: Euru se nepodařilo udržet včerejší zisky a dolar si dnes vzal ztráty zpět, když dokázal evropskou měnu dokonce přetlačit. Změnit se situace může dnes v odpoledních hodinách, kdy jsou na programu makrodata z USA, která mohou americký dolar přiblížit psychologické úrovni 1,3500 EURUSD. Evropskou měnu stále brzdí situace na Ukrajině a vyhrocený konflikt kolem pásma Gazy. Americký dolar zase může trpět sankcemi, které prezident Obama uvalil proti Rusku. Investoři v současné době tak zřejmě na tomto měnovém páru cítí velkou nejistotu a posílají trh do strany.

Intradenní výhled:

Intradenní trend se může v průběhu dne měnit a může aktuálně poskytovat jiné signály než denní analýza uvedená výše. Z povahy věci je intradenní analýza vhodná pro frekventovanější obchodování během dne. Sledujte několikrát denně aktualizovanou intradenní technickou analýzu EURUSD ZDE.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university