Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
První den v týdnu Wall Street nenašla jasný směr; růst zisků ve 2Q zřejmě nejrychlejší za 3 roky

První den v týdnu Wall Street nenašla jasný směr; růst zisků ve 2Q zřejmě nejrychlejší za 3 roky

28.07.2014 22:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Akcie na Wall Street po většinu dnes hledaly jasný směr, když investoři vyčkávali na důležité firemními výsledky a makroekonomické události, které nás čekají během tohoto týdne. Kromě zasedání Fedu nás v tomto týdnu čeká i zveřejnění US HDP za 2Q nebo čísla z trhu práce. Rozjednané prodeje domů v červnu meziměsíčně poklesly o 1,1 %, zatímco analytici v průměru očekávali jejich 0,5% růst. Hlavní americké akciové indexy uzavřely obchodování následovně: DJIA +0,12 %, S&P 500 +0,03 % a Nasdaq -0,1 %.

Výsledková sezona si vzala v úvodu týdne oddechový čas. Z firem, které doposud reportovaly své výsledky hospodaření za 2Q, jich 78 % předčilo analytické odhady na úrovni zisku a 66 % překonalo odhady na úrovni tržeb. Meziroční růst zisků prozatím dosáhl 11 %, a tak míří k nejrychlejšímu růstu za poslední tři roky.

Diskontní maloobchodní řetězec Dollar Tree oznámil dohodu o koupi svého rivala Family Dollar (75,29 USD, 24,12%) Stores při ceně 74,5 USD/akcii. Akcie Family Dollar tak zabraly o více než 24 %, zatímco akcie Dollar Tree přidaly přes procento. Internetový portál s nemovitostmi Zillow oznámil nákup společnosti Trulia za 3,5 mld. USD, co udělá z této firmy jedničku na trhu. Akcie Zillow přidaly přes 2 %, zatímco akcie Trulia poskočily přibližně o 20 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.01.2026
10:08Víkendář: Tesla stojí na víře ve fyzickou AI, Apple by měl zahýbat se Siri
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m