Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza by mohla otevřít níže; včera si index PX připsal 0,24 %

Pražská burza by mohla otevřít níže; včera si index PX připsal 0,24 %

08.08.2014 8:35

Pražská burza končí čtvrteční obchodní seanci v zeleném teritoriu, index PX připsal 0,24 %. Další středoevropské trhy obchodují níže – německý DAX klesl o 0,72 %, rakouský ATX získal 0,12 %, polský WIG klesl o 1,26 % a maďarský BUX obchodoval níže o 0,79 %.

Elektrárenská společnost ČEZ se po dopoledním poklesu dokázala stabilizovat, po obědě nalezla podporu u úrovně 578 Kč a nakonec čtvrtek zakončila výše o 0,4 % na 585 Kč. Akcie těžební společnosti NWR předvedly třetí silný růst v řadě za sebou a čtvrtek zakončují se ziskem 31 % na 4 Kč.

Akcie těžařské společnosti NWR v Praze silně posilovaly, titul si v jeden okamžik připisoval i 44 % a obchodovalo se chvíli na hladině 4,4 Kč za jednu akcii. V Praze se zobchodovalo 3,151 mil. kusů těchto akcií. Současná úroveň okolo 4 Kč může navíc zafungovat jako silná rezistence.

Finanční sektor obchodoval smíšeně – solidně si vedla Erste bank, která připsala 1,5 % na 535 Kč, Komerční banka nedokázala udržet odpolední úrovně nad 4565 Kč a nakonec získala pouze 0,1 % na 4540 Kč a pojišťovací skupina VIG klesla o 0,3 % na 1003 Kč.

Telekomunikační společnost O2 nalezla, jako v posledních dnech tradičně, rovnováhu u úrovně 285 Kč, kde na červené nule i ukončila dnešní obchodní seanci. Tabáková společnost Philip Morris klesla o 0,3 % na 10330 Kč a výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ztratil 0,2 % na 627,50 Kč.

Český trh by měl otevřít níže v souladu s trhy v Evropě, které otevřou také níže asi o 1 %. Můžeme sledovat banky, které budou svým výkonem podprůměrné, zatímco energetické tituly jako ČEZ a NWR mohou překonávat výkon indexu s tím, jak ceny komodit jsou na uptrendu kvůli geopolitickým rizikům.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.03.2026
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa
9:54ČNB podle Michla nesmí podcenit dopady války v Íránu, má být připravena zvýšit sazby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Carnival Corp (02/26 Q1, Bef-mkt)
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university