Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EURUSD - Denní a intradenní výhled: Dlouhé pozice na dolaru

EURUSD - Denní a intradenní výhled: Dlouhé pozice na dolaru

13.08.2014 9:26
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,3365 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI přeťal středovou linii a pohybuje se ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 55. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Pokud se dolaru podaří zvrátit ztráty z úvodu evropské seance, může se svézt na vlně odpoledních dat z maloobchodu a atakovat hodnoty prvního supportu na 1,3343 EURUSD.

Alternativní scénář: LONG pozice. Euro může využít očekávání dopoledních dat z EMU a odrazem od pivotní úrovně může pomýšlet na útok do pásma 1,3370 - 1,3393 EURUSD.

Klíčové technické úrovně:


R2 - 1,3415
R1 - 1,3393
Pivot - 1,3365
S1 - 1,3343
S2 - 1,3315

eur

Komentář: Během včerejšího obchodování vytvořil měnový pár nové lokální dno, a to prudkým posílením amerického dolaru hluboko pod oba supporty k úrovním 1,3337 EURUSD. Tento pohyb byl způsoben zejména neuspokojivými daty z Německa a nejistotou ohledně ruské humanitární pomoci na Ukrajině. V odpoledních hodinách se zhruba polovinu ztrát podařilo euru umazat, a tak dnešní obchodování začalo přibližně na úrovni denního pivotu na 1,3365 EURUSD. Oscilátor RSI se díky posílení evropské měny dostal z pásma přeprodanosti a dnes ráno prudce přeťal středovou linii, když první svíčka z rána evropského obchodování znamenala skokové oslabení dolaru o více než 10 bodů. Pokud se data z průmyslu měnové unie významně neodchýlí od konsensu, můžeme očekávat mírné posílení eura, avšak dolar má v poslední době u investorů navrch, a tak se dá předpokládat, že před odpoledními makrodaty z USA budou investoři otevírat dlouhé pozice na dolaru.

Intradenní výhled:

Intradenní trend se může v průběhu dne měnit a může aktuálně poskytovat jiné signály než denní analýza uvedená výše. Z povahy věci je intradenní analýza vhodná pro frekventovanější obchodování během dne. Sledujte několikrát denně aktualizovanou intradenní technickou analýzu EURUSD ZDE.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.12.2025
16:58Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již zítra!
15:58Traders Talk: O Santa Rally rozhodne Fed, technologie se drží a zlato má prostor růst
15:07Je zahraniční kapitál do USA nasáván nebo je tam tlačen?
13:01Paměťové čipy zdražují o desítky procent a jejich výrobci nestíhají
11:59Evropské trhy pokračují vzhůru podobně jako krypto  
11:06Anthropic plánuje v příštím roce IPO
10:33Airbus kvůli vadě trupových panelů snížil cíl dodávek na letošní rok
8:50EU ukončí dovoz ruského plynu do roku 2027. Maďarsko a Slovensko přehlasovány
8:45Rozbřesk: Čína chce bojovat s průmyslovou deflací. Co to znamená pro Evropu a Česko?
8:43Nový AI čip od Amazonu, úvěrové riziko Oraclu na maximu od krize a zákaz dovozu ruského plynu do EU  
6:00Google se veze na AI vlně, pro Apple je umělá inteligence stále hrozbou?
02.12.2025
22:02Optimismus se vrací na americké trhy: Nasdaq posiluje, riziková aktiva ožívají  
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
C3.ai Inc (10/25 Q2, Aft-mkt)
Dollar Tree Inc (10/25 Q3, Bef-mkt)
Macy's Inc (10/25 Q3, Bef-mkt)
Salesforce Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Snowflake Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
UiPath Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)