Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Michael Bloomberg se vrátí do čela agentury Bloomberg

Michael Bloomberg se vrátí do čela agentury Bloomberg

04.09.2014 8:43
Autor: Redakce, Patria.cz

Bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg (72) se vrátí do čela globální informační agentury Bloomberg LP, kterou založil. Ve funkci nahradí Daniela Doctoroffa (56). Oznámila to společnost v noci na dnešek.

Podle prohlášení Doctoroff odstoupí z funkce prezidenta a generálního ředitele na konci roku. "Bloomberg LP nebude jmenovat náhradu, ale bude opět pod vedením pana Bloomberga s podporou současného vedoucího týmu," uvádí se v prohlášení. Pan Doctoroff, který zůstává dobrým přítelem pana Bloomberga se přesune do vedení nadace pana Bloomberga a svůj krok vysvětluje následovně: „Když se Michael rozhodl, že chce zase trávit nějaký čas ve firmě, a pak ho tam trávil více, a tím se jednoznačně spousta věcí změnila. Pak už to nebyla ta práce, kterou jsem měl posledních šest let. Michael se chce více angažovat a nechce konzultovat všechno se mnou.“

"Je to smutný den pro mě a pro moji společnost," uvedl Bloomberg v prohlášení. "Skutečně jsem chtěl, aby Dan zůstal a pokračoval ve své vedoucí roli. Ale chápu jeho rozhodnutí."


Bloomberg v médiích roky tvrdil, že nemá v úmyslu vrátit se k práci na plný úvazek do firmy, kterou založil. Když před osmi měsíci opouštěl politiku očekávalo se, že většinu svého času věnuje rozdávání svého majetku, jehož hodnota se odhaduje na 32,8 miliardy USD
(690,3 miliardy Kč). Většina jeho filantropických aktivit se zaměřuje na kontrolu zbraní, imigraci nebo veřejné zdraví.

Bloomberg je stále majoritním akcionářem firmy, kterou založil v roce 1981. Vlastní v ní podíl 88 procent. Firma působí v 73 zemích a má přes 15.000 zaměstnanců. Příjmy agentury loni činily devět miliard USD.

 Zdroj: ČTK, Reuters


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data