Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza EURUSD: Blíží se volatilní seance, v centru pozornosti FED

Technická analýza EURUSD: Blíží se volatilní seance, v centru pozornosti FED

17.09.2014 9:55
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,2962 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu, aktuálně při hodnotě 52. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář: LONG pozice. V minulosti reagovala americká měna na holubičí rétoriku FEDu oslabením, dnes tak můžeme vycházet ze zkušeností a pokud J. Yellenová výrazně nepřekvapí, USD zřejmě dočasně oslabí k hodnotám R1 na 1,3000 EURUSD.

Alternativní scénář: SHORT pozice. Pokud se americká měna udrží pod úrovní denního pivotu i přes zveřejněná makrodata, můžeme očekávat její posílení k hodnotám prvního supportu na 1,2926 EURUSD

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,3035
R1 - 1,3000
Pivot - 1,2962
S1 - 1,2926
S2 - 1,2888

11

Komentář: Uplynulý obchodní den soupeřil dolar s eurem o úroveň denního pivotu, tuto přetahovanou nakonec vyhrála evropská měna a ve večerních hodinách posílila k hodnotám 1,2980 EURUSD. Od tohoto okamžiku americký dolar ze své ztráty ukrajuje a dostal se zpět na úroveň 1,2950 EURUSD. Dnešní den očekáváme na měnovém pár volatilní seanci, a to zejména díky makrodatům, které jsou dnes na programu - v úvodu dne nás čeká inflace z EMU, odpoledne data z USA a navečer trhy ovládne zveřejněný záznam z jednání FEDu. Vzhledem k horším výsledkům trhů práce z USA očekáváme, že představitelé FEDu dodrží holubičí rétoriku a mimo snížení odkupů MBS se žádné novinky nedočkáme.

Instrumenty k nimž se výše uvedená analýza vztahuje, je možné zobchodovat prostřednictvím aplikace Patria Forex. Více informací o tomto produktu můžete nalézt ZDE.


Uvedený komentář vyjadřuje názor makléře Patria Direct a nelze jej považovat za jednotné stanovisko společnosti Patria. Prosíme přečtěte si rovněž: Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


Čtěte více:

Technická analýza: Koruna bez jasné podpory testuje středovou linii Bollingerova pásma
16.09.2014 16:41
USDCZK: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou týdenního pivotu na ...
Rozbřesk - FED dnes večer ovládne trhy; CZK testuje 200-denní průměr
17.09.2014 9:10
O významu “slovíčkaření” americké centrální banky, tedy Fedu, toho byl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data