Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa zkorigovala ztráty z posledních dní, Adidas +4 %

Evropa zkorigovala ztráty z posledních dní, Adidas +4 %

17.09.2014 17:40
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Západoevropské akciové indexy uzavřely dnešní obchodní seanci v zelených číslech, když s výjimkou britského FTSE, který zůstal s červenou nulou poblíž včerejšího závěru, zpevnily přibližně o půl procenta. Investoři upínají svoji pozornost zejména na výsledek jednání amerického Fedu, stejně jako na zítřejší referendum ohledně nezávislosti Skotska.

Nejlepšího výsledku dnes dosáhly banky, které v průměru přidaly více než procento. Tahounem celého sektoru byla rakouská Raiffeisen Bank se ziskem 3,4 %, čímž se ji podařilo přerušit pád trvající posledních pět dní. Banco Popolare pak zpevnila o 3,2 % a například Natixis o 2,5 %.

Na čele indexu Stoxx 600 se dnes usadily britské společnosti. Akcie DS Smith přidaly 5,1 % poté, co firma oznámila, že tržby rostou rychlejším tempem než v minulém roce. Společnost ICAP pak zpevnila díky vylepšenému doporučení od analytiků UBS o 4,8 %. Zájem trhů ale směřoval i na německý Adidas, jehož akcie přidaly 3,6 % v reakci na zprávu, že některé fondy mají zájem o podíl ve společnosti.

Celoevropský index Euro Stoxx 50 zpevnil stejně jako francouzský CAC 40 o 0,5 %, německý DAX o 0,3 %, když britský FTSE zůstal na úrovni včerejšího závěru.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m