Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Praha zahájila nový týden růstem; ČEZ +1,5 %, Erste -1,8 % a Komerční banka +2,4 %

    Praha zahájila nový týden růstem; ČEZ +1,5 %, Erste -1,8 % a Komerční banka +2,4 %

    29.09.2014 16:43
    Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

    Pražská burza zahájila nový týden poměrně živou obchodní seancí, když index PX připsal 0,6 %. Ostatní trhy ve středoevropském regionu si vedou o poznání hůře – německý DAX ztrácí 0,8 %, rakouský ATX obchoduje níže o 0,9 %, polský WIG ztrácí 0,2 % a pouze maďarský BUX připisuje 1,3 %.

    Elektrárenská společnost ČEZ v úvodu seance zamířila až k 650,20 , odkud se odrazila k růstu až na denní maxima u 663,80 . Následně titul část zisků odepsal, aby v aukci zamířil zpět na 663 a připsal tak 1,5 %. Těžař NWR naopak dnes opět obchodoval beze změny a pondělí končí na ceně 0,80 .

    Smíšeného vývoje jsme byli svědky ve finančním sektoru – Komerční banka po propadu z minulého týdne dnes doháněla ztráty a nakonec připsala 2,4 % na 5060 s denním maximem u 5076 , Erste bank naopak opět ztrácela, když titul ve Vídní neudržel psychologickou úroveň 18 EUR a v Praze tak zakončil o 1,8 % níže na ceně 493,80 . Klidné pondělí má za sebou pojišťovací skupina VIG, která končí na nule na ceně 982,50 .

    Defenzivním titulům se dařilo – tabáková společnost Philip Morris rostla o 0,2 % na 10200 a výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens získal 0,8 % na 656 . Solidní 1,7% růst, opět beze zpráv, zaznamenala telekomunikační společnost O2, která pondělí uzavřela na ceně 315,90 s denním maximem až u 321,50 .

    Fortuna připsala 0,8 % na 122,50 , CETV rostlo o 0,7 % na 50,60 a Pivovary Lobkowicz získaly 0,4 % na 167 .


    Čtěte více:

    Roche má nové kladivo na zabijáckou rakovinu prsu
    29.09.2014 15:35
    Nový typ preparátu švýcarské společnosti Roche (ROG.VX) ukázal bezprec...
    Zatímco Brent pozici nemění, WTI s klesajícími zásobami zdražila
    29.09.2014 16:00
    Cena ropy typu Brent se za poslední týden měnila pouze nevýrazně. Ne...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data