Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Roche má nové kladivo na zabijáckou rakovinu prsu

Roche má nové kladivo na zabijáckou rakovinu prsu

29.09.2014 15:35
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Nový typ preparátu švýcarské společnosti Roche (ROG.VX) ukázal bezprecedentní zvýšení kvality života pacienta tím, že je dokáže udržet při životě déle a to o zhruba 15 měsíců. Ukázalo to jedno z posledních testování nového léku a experti z oboru urgují jeho široké a rychlé nasazení pro léčbu všech žen s agresivními formami rakoviny.

Pacientky s typem rakoviny prsu známé jako HER2 pozitiv, který je zodpovědný za více jak čtvrtinu všech rakovin prsu, kterým byl podán nový preparát “Perjeta“ společně ještě se starším typem medikamentu Herceptin a chemoterapií vykazovaly schopnost dožít se o více jak 15 měsíců déle.

To je nejdelší prodloužení života, které jsme dosud mohli vidět u preparátu, který léčí metastazující karcinom prsu a má obecně nezvykle dobré výsledky na jakýkoliv typ metastázujících rakovin, tedy tam, kde se nemoc rozšířila do dalších částí těla.

Výsledek je tak opodstatněním používání vícero různých preparátů najednou k potlačení rakovinotvorného bujení.

„Výsledky jsou, myslím, fenomenální.„ nechala se slyšet výzkumnice Sandra Swainová z Washington Hospital Center. „Prodloužení života o šestnáct měsíců je neobyčejný posun.“ dodala.
Perjeta, která byla schválena k užití již před dvěma lety, byla testována ve studii vedenou společností Roche a zahrnovala více jak 800 žen.

Střední průměrná délka přežití dosahovala podle mediánu 56,5 měsíce u těch, kteří užívali Perjetu. Ti, kteří zůstali jen u staršího typu léčby, byl stejný ukazatel na už tak slušných 40,8 měsících. Výsledky studie také poukázaly na to, že pokud se na to podíváme z jiného úhlu pohledu, tak ženy, které braly nový preparát se vystavovaly riziku smrti, které bylo o 32 % nižší. Přestože obě látky mají vedlejší negativní účinky. Tak podáváním dohromady nedošlo k prohloubením těchto obtíží ani žádným novým nežádoucím účinkům.

Cena preparátu pro Spojené státy je nastavena na úroveň okolo 5 900 USD, zatímco Herceptin okolo 5 300 USD. Obecně ceny pro Evropu jsou o kousek nižší. Uvedla tisková mluvčí společnosti.


Pro Roche je nový preparát důležitým produktem, který by měl pomoci ochránit pozici na trhu preparátů proti rakovině prsu.
Měl by být nejméně stejně úspěšný jako Herceptin, který získal povolení k prodeji jako první v roce 1998. Společnost se dlouhodobě udržuje mezi předními výrobci a výzkumníky snažící se rozluštit možnost jak definitivně rakovinu porazit. Bohužel podle reportu IARC z roku 2012 zatím rakovina vítězí.

V roce 2012 bylo diagnostikováno 1,2 milionu s rakovinou prsu a celkově v roce 2012 žilo více jak 6,3 milionu žen, které byly diagnostikovány pro stejný typ rakoviny v uplynulých pěti letech. Od roku 2008 došlo k nárůstu rakoviny prsu o více jak 20 %. Bohužel vzrostla i úmrtnost na 14 %. A mezi ženami je to tak největší zabiják co se týče úmrtí zapříčiněných nějakým typem rakoviny. V roce 2012 nemoci podlehlo 522 000 pacientek. Rakovina prsu patří k nejčastěji diagnostikovanému typu rakoviny u žen ve 140 zemích ze 184 sledovaných.

Zdroj: International Agency for Research of Cancer, Reuters, Roche website


Čtěte více:

Zlato proti všem...
29.09.2014 10:53
Cena zlata se v posledních týdnech otřásá v základech. Není se však c...
Nomura vidí eurodolar na kurzu 1,2 EURUSD do poloviny příštího roku
29.09.2014 12:35
Dolar proti evropské měně posiluje již jedenáctý týden v řadě a začína...
2. největší africký producent kávy má velké plány - zvýšit produkci do 2020 o polovinu
29.09.2014 11:35
Uganda je africký druhý největší producent kávy. Podle zprávy Coffee D...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data