Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Důvěra amerického spotřebitele podle posledního průzkumu klesá

Důvěra amerického spotřebitele podle posledního průzkumu klesá

30.9.2014 16:12, aktualizováno: 30.9. 16:43
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Index spotřebitelské důvěry publikovaný Conference Board se v minulých měsících vyšplhal relativně vysoko. V srpnu dosahoval 93,4 bodu (po revizi), září ale přináší korekci na 86 bodů. Jde o horší výsledek oproti konsensu, který počítal s 92,5 bodu, tedy zhruba stagnací na původně uváděné srpnové úrovni.

Za zhoršením stojí především nižší očekávání spotřebitelů. Dílčí index, který je sleduje, klesl na 83,7 ze srpnových 93,1 bodu. Hodnocení současné situace se rovněž snížilo a to na 89,4 z 93,9 bodu.

V průzkumu mírně klesl počet lidí, kteří hodnotí současnou situaci jako dobrou. Co se týče trhu práce, narostla převaha těch, kteří považují za obtížné nalézt práci. Mírně v září klesla inflační očekávání, zatímco narostlo přesvědčení spotřebitelů, že úrokové sazby i akcie půjdou vzhůru.

Index Conference Board se až do srpna zlepšoval a naznačoval rychlejší trend vzhůru, září však optimismus koriguje. Vývoj se dostává více do souladu s druhým z důležitých průzkumů, který provádí Michiganská universita. V obou případech se však indexy mezi druhým a třetím kvartálem zlepšily, což bereme jako dílčí příznivý signál o vývoji spotřebitelské poptávky. Dolar na data o zářijové důvěře příliš nereaguje.

conf


Váš názor
  • co to má za význam psát o náladě spotřebitelů
    30.9.2014 21:30

    Každý den je to nahoru dolu, jen opsané z tabulek. Asi jako byste psali o počasí a denních teplotách každých 5minut. Úplně bezcenná informace. Ale vypadá to že to máte pod kontrolou. Kdyby jste se raději zamysleli a napsali co nás čeká zítra. Já vím to pak napéšete že bude středa 1.Října.
    otazník
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data