Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CETV v 3Q14 se ztrátou 38c na akcii, rizikem zůstává silný dolar

CETV v 3Q14 se ztrátou 38c na akcii, rizikem zůstává silný dolar

30.10.2014 8:19, aktualizováno: 30.10. 9:01
Autor: Michal Putna, Patria Online

Aktualizováno

Mediální skupina CME dnes zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí kvartál letošního roku. Navzdory vykázané ztrátě, meziroční zlepšení na provozní úrovni (OIBDA) signalizuje posílení provozní efektivity, silný dolar naopak ukrojil část z reklamních výnosů.

Tržby společnosti ve výši 140,1 mil. USD (konsensus činil 147 mil. USD) byly y/y o 3,2 % vyšší, oproti předchozímu kvartálu to znamená pokles o 64 mil. dolarů. Firma vykázala 3Q provozní zisk (OIBDA) 2,9 mil. USD, před rokem přitom byl tento ukazatel v mínusu 32 mil. USD. Čistá kvartální ztráta na akcii dosáhla úrovně 38 centů, jedná se tedy o celkovou čtvrtletní ztrátu 52,5 mil. USD (odhad Patria činil 51,6 mil. USD, konsensus Bloomberg byl nastaven na 23,3 mil. USD).

Mírné zlepšení v hospodaření společnosti je patrné na úrovni tržeb, kde za lepšími čísly stojí vyšší příjmy z reklamy v ČR, Slovensku a Rumunsku, na ostatních trzích došlo ke stagnaci, nebo mírnému snížení tržeb. Protichůdně naopak působí posilující dolar, který ukrajuje zisky z reklamních příjmů (americká měna vůči CZK v 3Q14 posílila o téměř 8 %).

Firma se chce v příštích měsících zaměřit na růst tržeb v České republice a (znovu)získání tržního podílu na tuzemském reklamním trhu. Cílem pro příští měsíce je také posilování nákladové efektivity a snížení úrovně zadlužení spojené s probíhající restrukturalizací dluhu. Rizikem je naopak obava ze zpomalení růstu ekonomik, kde CME podniká, což by vedlo k ochlazení poptávky po inzerci a tudíž i k nižším reklamním výnosům. Mezi rizika patří také apreciace dolaru proti lokálním měnám, kde CME podniká.

Dle analytika Patria Direct Tomáše Tomčányho jsou výsledky celkově mírně positivní, rizikem však zůstává stále silný dolar v kombinaci se zhoršeným ekonomickým výhledem pro rok 2015.

Zdroj: Bloomberg




Čtěte více:

Erste se zvedá! Výsledky za 3Q překvapivě lepší (+ komentář analytika)
30.10.2014 8:18
Bankovní skupina Erste zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí čt...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“
14:17L'Oréal, Nestlé či Mondelez. AI zrychluje vývoj šamponů či sušenek
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m