Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha zahají čtvrtek růstem; Philip Morris a NWR s kvartálními výsledky

Praha zahají čtvrtek růstem; Philip Morris a NWR s kvartálními výsledky

13.11.2014 8:46
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza propadla o procento a zaznamenala největší pokles za poslední týden. Index PX tak následoval západoevropské burzy, které prošly nečekaně prudkým poklesem poté, co finanční regulátoři oznámili výši pokut pro banky obviněné z manipulace na měnových trzích.

Své výsledky hospodaření za minulý kvartál včera zveřejnil ČEZ a O2. ČEZ představil lepší čísla na provozní úrovni, když ukazatel EBITDA dosáhl 14,8 mld. nad odhadovanými 14,2 mld. . Opravná položka ve výši 3,2 mld. kvůli větrnému parku v Rumunsku se však negativně podepsala na čistém zisku, který dosáhl pouze 2,4 mld. při očekávání 4,3 mld. . Celkově výsledky nepřinesly žádné výraznější překvapení, ale akcie ČEZ neudržely úvodní růst a zavřely o procento níž.

Telekomunikační společnost O2 svými výsledky nijak nenadchla, ale ani nezklamala, když pozitivně vyznívá zpomalující tempo poklesu tržeb, zatímco nepříznivě působí pomalejší než očekávané tempo úspor. Na provozní úrovni tak výsledky mírně předčily očekávání, avšak na úrovni čistého zisku mírně zaostaly za odhady analytiků. Akcie O2 nakonec propadly o více než 6 % poté, co společnost uvedla, že v nejbližších dnech rozhodne o případném schválení půjčky pro svou mateřskou společnost PPF.

"Pražská burza by čtvrteční obchodní seanci společně s dalšími evropskými trhy měla zahajovat výše. Po včerejším poklesu by se ČEZ měl stabilizovat v blízkosti včerejších závěrečných hodnot, lepší sentiment by měl pomoci vzhůru Erste bank i Komerční bance, která včera výborně vzdorovala poklesům na trzích. Mírně lepší výsledky by mohly tabákové společnost Philip Morris pomoci v boji o psychologickou úroveň 10.000 , publikované výsledky naopak zřejmě nebudou mít výraznější vliv na obchodování těžaře NWR." říká Martin Oliva, makléř Patria Direct.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.05.2026
6:02Goolsbee: Klesající inflační optimismus, není dobré vylučovat růst sazeb
11.05.2026
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle
9:27Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
8:54Rozbřesk: Proč guvernér Michl odmítá přepnout na „jestřábí“ režim?
8:44Trump nespokojen s návrhem Íránu, inflace v Číně překvapila růstem, evropské futures jsou smíšené  
5:58Evropské akcie mají za sebou silný kvartál. O to těžší je ale čeká zkouška v těch příštích  
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - CPI, y/y
20:00USA - Měsíční bilance rozpočtu, mld. USD