Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Akcie v Asii jsou po včerejšku zase silnější

    Akcie v Asii jsou po včerejšku zase silnější

    04.12.2014 8:26
    Autor: Pavel Daniel

    Akcie v Asii zakončily středeční seanci zisky. Vzhůru táhly asijské trhy především čínské akcie a oslabení Japonského jenu. Japonská měna se vůči Americkému dolaru propadla na sedmileté minimum téměř k hodnotě 120 jenů za dolar.

    Za posilováním čínských akcií mohou především nákupy investorů, kteří podle agentury Bloomerg sázejí na to, že posilování cenných papírů bude na světových trzích pokračovat. Shanghai Composite Index vyskočil o 4,1 procenta a po poslední obchodní seanci zvýšil měsíční zisky až na 19 procent.

    Analytici soudí, že sentiment na čínském trhu je velmi příznivý a očekávají jeho další posilování. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises přidal 3,5 procenta a index CSI 300 posílil o 4,1 procenta. Hang Seng Index přidal 1,4 procenta.

    MSCI Asia Pacific Index posílil o 0,6 procenta, japonský index Topix přidal 0,8 procenta a index Nikkei 225 přidal 0,9 procenta. Jihokorejský index Kospi připsal 0,4 procenta, australský S&P / ASX 200 zase 0,7 procenta. Novozélandský index NZX 50 připsal 0,1 procenta.

    V Japonsku rostou akcie už pátý den, index Topix uzavíral na sedmiletém maximu poté, co makroekonomická data ukázala nový impuls v ekonomickém oživení USA. Naproti tomu Japonský jen vůči Americkému dolaru oslabil na nejslabší hodnoty od roku 2007. Jen se tak přiblížil hodnotě 120 jenů za dolar.


    Čtěte více:

    Výrobce airbagů Takata odmítá nařízení rozšířit svolávání airbagů na celé USA
    04.12.2014 8:24
    Japonský výrobce airbagů Takata odmítl ve středu požadavek amerického ...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y