Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa druhý den řadě rostla, DAX +1,6 %

Evropa druhý den řadě rostla, DAX +1,6 %

13.01.2015 17:50
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Přibližně procentní zisky si dnes připsaly evropské akciové indexy, kdy celoevropský Euro Stoxx 50 zpevnil o 1,6 %, britský FTSE 100 o 0,5 %, francouzský CAC 40 o 1,5 % a německý DAX o 1,6 %. Trhům se tak podařilo zvrátit nepříznivý úvod seance a zakončit v plusu již druhý den v řadě.

Zájem investorů směřoval zejména na maloobchodníky, kde tahounem byly akcie německého Metra. To přidalo 4,5 % poté, co společnost vykázala za předchozí čtvrtletí tržby v souladu s odhady analytiků. Dařilo se ale i titulům z Velké Británie, přičemž William Morrison Supermarkets přidala 4,5 % po zprávě, že do funkce dosadí nového generálního ředitele. Akcie Tesca pak posílily stejně jako Sainsbury o 3,6 %. Pod tlak se naopak dostala společnost Debenhams, která propadla o 6,8 % díky oznámeným očekávaným maržím, které jsou pro analytiky zklamáním.

Zisky si připsaly rovněž banky, a to v první řadě ty řecké. National Bank of Greece přidala 6,6 %, Eurobank Ergasias 5,8 % a například Alpha Bank 5,5 %. Z velkých bankovních domů pozornost mířila na Commerzbank se ziskem 5,1 %, Credit Agricole, která přidala 3,7 % nebo Deutsche Bank a UBS, které zakončily obchodování o 3,2 % resp. 2,8 % výše.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2026
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře
14:42Nuda ve Frankfurtu. ECB preferuje stabilitu sazeb

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data