Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Index spotřebitelské důvěry michiganské univerzity nejvýše za 11 roků

Index spotřebitelské důvěry michiganské univerzity nejvýše za 11 roků

30.01.2015 16:15, aktualizováno: 30.1. 16:44
Autor: Michal Putna, Patria Online

Aktualizováno

Index spotřebitelské důvěry Univerzity Michigan dnes na základě finálních dat za leden potvrdil již velmi dobrá předběžná čísla (98,2 b.) a vystoupal na 11leté maximum. Index vzrostl na 98,1 bodů (+ 4,8 % m/m, + 20,8 % y/y) z prosincových 93,6 b., konsensus byl nastaven na 98,2 b. (agentura BBG).

michigan

Index hodnotící současné podmínky poskočil na 109,3 b. z úrovně 104,8 bodů před měsícem, přičemž positivní zprávou je také pohled na spotřebitelská očekávání, kde příslušný index vyšplhal na 91 b. z prosincových 86,4 b. Očekáváná inflace by se měla v ročním horizontu pohybovat na úrovni 2,5 % a její růst v příštích 5-10 letech by měl, dle průzkumu, dosahovat hodnoty 2,8 % (což je důležitá zpráva primárně pro Fed).

Spotřebitelský optimismus Američanů je poháněn levnou ropou (zvyšující disponibilní příjmy) v kombinaci s lepšícími se podmínkami na trhu práce (včera zveřejněný týdenní report o počtu žádostí o dávky v nezaměstnanosti zaznamenal pokles o 43 tis. uchazečů (- 14 % t/t) na 265 tisíc.).

Dobré výsledky indexu spotřebitelské důvěry michiganské univerzity, včetně indexu podnikatelské aktivity chicagského ISM, však zůstávají ve stínu údajů o americkém HDP za 4Q14. Hrubý domácí produkt rostl o 2,6 %, což je sice méně než očekávané 3 % zvýšení, avšak stále se jedná o velmi slušný údaj.




Čtěte více:

Google ve 4Q14 - zpomaluje růst prokliků
30.01.2015 11:20
Včera večer po uzavření amerického trhu společnost Google Inc. zveřejn...
Americká ekonomika brzdí, vysoké tempo neudržela
30.01.2015 14:49
Růst amerického HDP za druhý a třetí kvartál hodně překonával očekáván...
Zprávy z Chicaga jsou dobré - index aktivity dál roste
30.01.2015 16:08
Index podnikatelské aktivity sestavovaný chicagským ISM se v lednu zvy...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data