Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha by měla čtvrtek zahájit níže

Praha by měla čtvrtek zahájit níže

05.02.2015 8:44
Autor: Redakce, Patria.cz

Tuzemský akciový trh dokázal růst i ve třetí obchodní seanci tohoto týdne, index PX přidal 0,5 %. Další trhy ve středoevropském sektoru si vedou hůře – německý DAX ztrácí 0,4 %, rakouský ATX obchoduje níže o 0,6 %, polský WIG přidává 0,1 % a maďarský BUX roste o 0,8 %.

Elektrárenská společnost ČEZ se několikrát neúspěšně pokusila prorazit úroveň 595 , aby středu nakonec zakončila o 0,5 % výše na ceně 592 .

Mírné zisky dokázal zaznamenat i finanční sektor – Erste bank rostla o 0,6 % na 559,70 , Komerční banka v závěrečné aukci vystoupala na 5069 a připsala tak také 0,6 % a pojišťovna VIG do třetice získala také 0,6 % na 1086 .

Defenzivní tituly pouze čeřily vodu – telekomunikační společnost O2 sice přidala 0,3 % na 223,70 , ale Tabák zavřel na zelené nule na úrovni 10900 a výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens klesnul o 0,1 % na 685 .

Mediální skupina CETV ztratila 0,3 % na 66,40 , sázková kancelář Fortuna rostla o 1,3 % na 125,85 a Unipetrol odepsal 1,2 % na 138 .

"Obchodování na Praľské burze se v úvodu dneąní seance zřejmě ponese na negativní notě. Výběr zisků by mohl dolehnout na akcie ČEZu a Komerční banky, Erste bank by nicméně díky lepąímu vídeňskému závěru měla v Praze zahajovat bez výraznějąích změn." říká Martin Oliva, makléř Patria Finance.


Čtěte více:

Dlouhodobé investiční trendy – demografie, zdravotnictví, ropa, sazby
05.02.2015 6:00
Investoři se někdy snaží o sázky na krátkodobé a střednědobé pohyby na...
Asijské trhy většinou oslabovaly
05.02.2015 8:31
Asijské akcie po čtvrteční obchodní seanci hlásí většinou oslabování. ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.11.2025
10:10Víkendář: EU se zabývá příliš mnoha věcmi, to podstatné jí uniká
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data