Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa hledá směr, Standard Life po výsledcích +3 %, Danone -2 %

Evropa hledá směr, Standard Life po výsledcích +3 %, Danone -2 %

20.02.2015 11:16
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové trhy se bez výraznějších změn pohybují v blízkosti včerejšího závěru, když investoři vyčkávají na jednání evropských ministrů financí eurozóny v Bruselu týkající se prodloužení finanční pomoci o dalších šest měsíců. Sledovaná byla ale i makrodata, přičemž index nákupních manažerů v eurozóně v průmyslu nedosáhl na odhady analytiků. Euro aktuálně vůči dolaru odepisuje 0,2 % na hladinu 1,134 EUR/USD.

Daří se britské Standard Life, která zpevňuje o 3,2 % poté, co pojišťovna vykázala 19% nárůst celoročního zisku. Lepší doporučení pak podporuje výrobce sportovního vybavení Adidas, který se díky kroku analytiků Deutsche Bank pohybuje 1,6 % nad včerejším závěrem.

Nejlepšího výsledku z celého indexu Stoxx 600 dosahují banky. V čele jsou zejména tituly z periferie Evropy, když Banca Monte dei Paschi posiluje o 5 %, Alpha Bank o 3,8 %, National Bank of Greece o 3 % a například Eurobank Ergasias o 2 %.

O 2 % naopak oslabuje Danone, což je reakce na nižší výhled tržeb v letošním roce, ale i pokles čistého zisku o 21 % za rok minulý.

Celoevropský Euro Stoxx 50 ztrácí stejně jako francouzský CAC 40 0,4 %, německý DAX 0,3 %, když britský FTSE 100 zůstává na úrovni včerejšího závěru.


Čtěte více:

Společnosti Danone loni klesl zisk o pětinu
20.02.2015 9:41
Francouzskému potravinářskému gigantu Danone v uplynulém roce klesl či...
Damodaran: Jak rychle a bezpečně zničit 200 miliard dolarů hodnoty
20.02.2015 11:00
Před několika měsíci jsem investorům doporučoval, aby se zajímali o ta...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.11.2025
12:16Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu
12:00Apple letos po 14 letech dodá více smartphonů než Samsung. Vedení si má udržet i v dalších letech
11:42UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
10:01Levné čínské automobilové součástky zaplavují německý trh
9:41Německý sportovní gigant na prodej. O Pumu je zájem v Číně, akcie rostou o 14 procent
8:48Rozbřesk: Německo razantně zlevní energie průmyslu. Oslabí konkurenceschopnost ČR?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y