Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - dolaru v tomto týdnu dochází dech, pozitivně naladěná libra boduje

Technická analýza - dolaru v tomto týdnu dochází dech, pozitivně naladěná libra boduje

25.02.2015 15:42
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

GBPUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou první rezistence nad 1,5482 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se odrazil od neutrální linie, aktuálně se nachází při hodnotě 57. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje začínající down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář: LONG pozice. Pokud se britské libře podaří udržet nad první rezistencí, mohla by v dalších dnech atakovat hodnoty nad dnešním maximem nad 1,5535 GBPUSD.
Alternativní scénář: SHORT pozice. V případě, že by dolar nasbíral síly k útoku, mohl by týden zakončit pod úrovní 1,5410 GBPUSD pod prvním dnešním supportem.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 1,21, celkem 55 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,5514
R1 - 1,5482
Pivot - 1,5442
S1 - 1,5410
S2 - 1,5369

P_25_2 

Komentář: Libra od začátku tohoto týdne zvládla proti dolaru posílit o téměř 200 bodů, když americký dolar nezvládnul navázat na své předchozí rychlé posilování. Dolar to proti britské měně bude mít mírně obtížnější, a to kvůli komentářům zástupců BoE ohledně zvýšení sazeb. Během dnešního odpoledne však krátkodobě zabodovala americká měna. Odpoledne trh ale čekají údaje z amerického realitního trhu. Konsensus počítá s nižším přírůstkem prodeje nových domů, přesto je nastaven poměrně optimisticky. Zvláště pak ve světle údajů o nově poskytnutých hypotékách na tamním trhu, které setrvale klesají (-3,5%).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.06.2026
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  
11:19ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y