Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Eurodolar vyčkává na důležitější makrodata, hodnotu při 1,1200 EURUSD zřejmě příliš neopustí

Technická analýza - Eurodolar vyčkává na důležitější makrodata, hodnotu při 1,1200 EURUSD zřejmě příliš neopustí

03.03.2015 9:11
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

Měnový pár se dnes pohybuje při hladině denního pivotu na 1,1196 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 57. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje začínající up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. Pohyb nad denním pivotem bez významné technické úrovně naznačuje spíše konsolidaci nad 1,1196 EURUSD.
Alternativní scénář: LONG pozice. Pokud by pivot zapůsobil jako silná podpora, mohli bychom se dočkat pohybu ve prospěch eura nad R1 při 1,1232 EURUSD.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,08, celkem 48 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,1277
R1 - 1,1232
Pivot - 1,1196
S1 - 1,1151
S2 - 1,1116

forex

Komentář: Trh dnes zřejmě vyhlíží poměrně klidný den bez významnějších makrodat, a tak se dá očekávát obchodování spíše do strany. Obecně bychom se mohli dočkat podobného pohybu, jako během včerejšího obchodního dne, který byl ovlivněn jak americkým ISM, tak CPI z eurozóny. Je tedy pravděpodobný pohyb měnového páru k první denní rezistenci a poté zpět k pivotu. Kulatou úroveň 1,1200 EURUSD by tak dnes měnový pár příliš opustit neměl. Toho bychom se mohli dočkat spíše koncem týdne na základě zasedání ECB a amerického payrolls.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2025
17:08Traders Talk: Rekordní akvizice Erste, zvláštní pohyby na ČEZ a akciová inspirace v USA
17:06Pokračování americké výjimečnosti?
17:02Británie a Indie uzavřely rozsáhlou dohodu o volném obchodu
16:52Negativní směr akcií se přenáší zpět na Wall Street  
16:31Šok v Německu: Merz se napoprvé nestal kancléřem, parlament to napravil ještě dnes
16:09Palantir Technologies (Investiční tipy): Lídra indexu S&P 500 doběhla realita (-13 %)  
14:59Pokud jednání s USA selžou, EU zavede cla za 100 miliard eur
14:29Kdo je Buffettův nástupce? Nenápadný Kanaďan je součástí Berkshire již 25 let
13:12FLASH: Merz utrpěl šokující porážku. Nezískal potřebné množství hlasů ke zvolení kancléřem
12:27Podpis nových Dukovan musí čekat. EDF i KHNP chystají právní kroky
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl, ale na ambiciózní půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y