Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza maže část týdenních ztrát; pomáhá jí v tom především Erste

Pražská burza maže část týdenních ztrát; pomáhá jí v tom především Erste

24.04.2015 10:44
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza v závěru týdne roste o 0,35 %, a tak snižuje týdenní ztrátu na 0,3 %. Západoevropské burzy po nejistém začátku postupně navyšují zisky, když index německé podnikatelské nálady IFO vyzněl velmi podobně jako nedávno zveřejněný ZEW, když ukázal na zlepšující se hodnocení současné situace, ale zhoršený výhled pro následující měsíce. Středoevropské burzy rovněž posilují, když maďarský BUX přidává 0,4 %, polský WIG 20 zpevňuje o 0,2 % a rakouský ATX roste o 0,6 %.

Šestým dnem v řadě pokračuje trápení u akcií rakouské pojišťovny VIG, kde se alespoň pokles výrazně zpomalil, když tento titul oslabuje jen o zanedbatelných 0,3 %. Tento titul během předešlých 10 dní odepsal přes 11 % a dnes mu rozhodně není podporou negativní komentář ratingové agentury Fitch, která snížila výhled pro rating evropských pojišťoven s tím, že nejohroženější by měly být ty německé nebo případně menší pojišťovny s nízkou diverzifikací.

Pražskou burzu táhnou akcie Erste Bank, kterým se ve Vídni podařilo prorazit silnou rezistenci kolem 24,5 EUR, a tak si otevřely prostor pro další posilování. Akcie Erste aktuálně rostou o 1,6 % na 684 , co představuje nejvyšší úroveň od června 2014. Podporu dnes nalézají i díky růstu svých evropských protějšků, když index evropských bank Stoxx 600 Banks roste o 1,5 %. Akcie Komerční banky pokračují ve stagnaci kolem 4390 .


Čtěte více:

ČR - Nálada v ekonomice se nemění
24.04.2015 9:22
Dubnová čísla statistického úřadu potvrdila solidně vysokou důvěru pan...
Evropa na konci týdne roste, Renault po výsledcích +4 %
24.04.2015 10:40
Evropské akciové trhy zahájily poslední seanci týdne v plusových hodno...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.11.2025
14:46Týdenní výhled: Google má výhodu, OpenAI problém a nad snižování sazeb Fedem visí otazník  
13:13Ranní růst postupně uvadá, evropské akcie obchodují smíšeně  
13:06Sázka Novo Nordisku na Alzheimera nevyšla
11:31Alibaba slaví úspěch. Qwen má za týden přes 10 milionů stažení
10:49Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu zhoršila, uvedl institut Ifo
10:07Rusinko: Česká spotřebitelská důvěra je nejvyšší za šest let
10:02Výsledky experimentálního léku v sekundární prevenci mrtvice posílají akcie Bayeru nahoru o 12 procent
9:43Rozbřesk: Češi hodně spoří, úspory však domácí ekonomice příliš nepomáhají
9:07Nokia zainvestuje 4 miliardy dolarů do AI v USA
9:02Itálie poprvé po 23 letech získává vyšší rating Moody's díky stabilitě a fiskální disciplíně
8:53Moody’s zvedá rating Itálie, BHP vzdává boj o Anglo American a Alibaba boduje s AI aplikací  
8:34Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
23.11.2025
10:06Víkendář: EU propadla regulačnímu šílenství, zanedbává prosté fungování volného trhu
22.11.2025
10:10Víkendář: EU se zabývá příliš mnoha věcmi, to podstatné jí uniká
21.11.2025
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Prodeje nových domů
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo