Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Twitter může ztratit důvěru investorů; akcie včera -18 % po výsledcích 1Q15

Twitter může ztratit důvěru investorů; akcie včera -18 % po výsledcích 1Q15

29.04.2015 11:12
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Twitter Inc. včera ohlásil svoje výsledky. Ty však investory více než nepotěšily. Akcie se propadla o více jak 18 %.

Twitter ohlásil zisk na akcii po očištění o některé položky na úrovni 7 centů, když trh čekal centy 3. Čistá ztráta se však díky extra položkám prohloubila na 162 mil. USD.

Tržby Twitteru se staly terčem kritiky poté co investoři kritizovali zpomalující růst počtu uživatelů. Tržby Twitteru rostly o 74 % yoy na 436 mil. USD, ale nedosáhly očekávání analytiků, kteří čekali 456 mil. USD.

Twitter zároveň zveřejnil výhled pro rok 2015 a další čtvrtletí, kdy firma očekává horší výsledek než byly projekce analytických týmů. Twitter čeká tržby mezi 470 a 485 mil. USD v 2Q15, kdežto analytici čekali v průměru číslo 538 mil. USD. Pro celý rok by tržby měly být někde mezi 2,17 až 2,27 mld. USD, což je méně než předchozí odhad Twitteru 2,3 až 2,35 mld. USD.

Twitter musí potvrdit, že jeho obchodní model je správný a nový produktový tým musí přinést nové inovace, jak zvýšit objem tržeb generovaných firmou. Jinak se investoři začnou více a více ptát, zda-li je možné mikroblogovací službu dobře zpeněžit jako “pomalejší” Facebook. To, že Twitter říká, že to lze, musí být potvrzeno i na číslech.

Slabý start roku zvyšuje počet lidí, kteří si kladou otázku, jak moc viditelná může být reklama pro uživatele. A tedy jak moc užitečnou ji budou shledávat marketéři.

Počet aktivních uživatelů ve čtvrtletí vzrostl o 18 % na 302 mil. proti předchozímu čtvrtletí, kdy počet vzrostl o 20 %.

Twitter uvedl, že na cestě jsou dva nové kontrakty, jeden přímo s Googlem. Marketéři využívající DoubleClick od Google budou moci nakoupit Promoted tweets přímo tam. Twitter též koupil TellApart, což je firma, která pomáhá najít potenciální kupující napříč zařízeními co používají.

Akcie po zveřejnění dat se prudce propadla. Z toho nemají radost ani zaklatadelé Evan Williams a Jack Dorsey, kteří jsou nyní lehčí o 750 mil. USD na hodnotě svých akcií Twitteru. Akcie včera ztratila přes 18 % v závěru svého obchodování. Překvapivě Twitter kvůli úniku informací vypustil svoje výsledky ještě v době, kdy se normálně obchodovalo. Twitter již začal vyšetřovat jak se to mohlo stát.

twitter

Zdroj: Bloomberg

 


Čtěte více:

Výsledky CETV v 1Q15 - OIBDA zpět v zisku; čistá ztráta yoy vzrostla
29.04.2015 8:12
Společnost CETV dnes brzo ráno zveřejnila svoje výsledky za první čtvr...
Dolar zůstává pod tlakem, libra na koni. Důvodem je politika i obavy z dnešních událostí
29.04.2015 10:43
Americká měna zůstává po včerejšku i dnes v defenzivě a na hlavních p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.12.2025
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta
11:48Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
10:40Evropské akcie spolu s kryptem otáčejí nahoru  
10:02Svítá Bayeru na lepší časy? Podpora generálního prokurátora v případu Roundupu posílá akcie nejvýše od ledna 2024
8:55Evropské akcie bez směru, ropa zdražuje a Nvidia investuje 2 mld. USD do Synopsys  
8:41Rozbřesk: Lepší rozpočtový schodek v listopadu, ale za cenu nižších investic
6:26AI budí v lidech obavy. Na akciích jít za nejhorším sentimentem?
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:27Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesaly až o deset procent
13:05PODCAST Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
American Eagle Outfitters Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Crowdstrike Holdings Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Gitlab Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Marvell Technology Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Okta Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)