Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hugo Boss chystá brzký návrat k výraznějšímu růstu

Hugo Boss chystá brzký návrat k výraznějšímu růstu

06.05.2015 11:08
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Výsledky německého módního domu Hugo boss za první čtvrtletí tohoto roku nebyly příliš přesvědčivé. Společnost ohlásila nižší než očekávaný čistý zisk v prvním kvartále. Hugo Boss ovšem díky investicím do vlastní maloobchodní sítě a marketingu značky očekává, že se jak zisk, tak i tržby ve zbytku tohoto roku zotaví.

Čistý zisk německé módní značky spadl v prvním čtvrtletí o 7 % na 75,6 milionů eur. Analytici přitom v průměru počítali s čistým ziskem ve výši 82 milionů eur. Tržby vzrostly o 9 % na 668 milionů eur, což je mírně lepší výsledek než jaký očekávali analytici.

Z regionálního hlediska se Hugo Boss dařilo hlavně ve Velké Británii a na domácí půdě v Německu, naopak společnost zaznamenala pokles tržeb o 3 % v Číně způsobený hlavně zpomalením tamního ekonomického růstu a obtížnější situací na trhu s luxusním zbožím.

Během minulého měsíce hodnota akcií Hugo Boss spadla poté, co oznámil snížení cílených tržeb pro tento kalendářní rok. Stejně tak, jako i na ostatní společnosti ze sektoru luxusu i na Hugo Boss dolehl efekt nižších útrat čínských a ruských zákazníků.

Hugo boss se v poslední době stahuje z velkoobchodu a soustředí se na rozvoj vlastní maloobchodní sítě, což vedlo k růstu komparativních prodejních tržeb o 3 % po upravení měnovým kurzem. Velkoobchodní tržby se snížily o 2 %. I když je značka Hugo Boss pravděpodobně nejznámější díky kolekcím prémiového pánského oblečení, soustředí se na rozšiřování divize dámských oděvů pod vedením designéra Jasona Wu. Možná i proto v prvním kvartále vzrostly tržby dámského oblečení v lokální měně o 4 %, zatímco pánské oblečení pouze o 2 %.

Německý módní dům ovšem navzdory tomu, že v současnosti doplácí na útlum nálady evropských spotřebitelů, potvrdil výhled pro tento rok s tím, že očekává v průběhu roku 2015 urychlování růstu tržeb i zisku. Společnost otevřela v prvním kvartále více obchodů a zvýšila výdaje na marketing a je proto z pohledu růstu značně optimistická. Dnes Hugo Boss potvrdil očekávaný růst tržeb v řádech středních jednociferných čísel po přepočtení měnovými kurzy. Růst EBITDA potom společnost očekává v řádu 5 až 7 % ve srovnání s 6 % v minulém roce.

hugo boss gip.png
Aktuálně po oznámení výsledků akcie Hugo Boss odepisují více než 1 %.

Zdroj: Reuters, BBG, Hugo Boss


Čtěte více:

Výsledky KB v 1Q15 - Náklady rizik prudce klesly, příjmy však rostly minimálně
06.05.2015 8:31
Čistý zisk Komerční banky v 1Q dosáhl 3,456 mld. Kč, což představuje z...
Zisk BMW díky rekordnímu prodeji aut stoupl o pětinu
06.05.2015 9:35
Největšímu světovému výrobci luxusních aut BWM vzrostl v prvním čtvrtl...
Evropa mírně roste, Allianz po výsledcích +3 %, SocGen -2 %
06.05.2015 10:37
Evropské akciové trhy po krátkém úvodním pohybu v červených číslech za...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y