Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Výsledky Fortuny v 1Q15, přijaté sázky narostly o pětinu

    Výsledky Fortuny v 1Q15, přijaté sázky narostly o pětinu

    07.05.2015 8:19
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Sázková společnost Fortuna dnes před otevřením pražské burzy zveřejnila předběžné neauditované konsolidované výsledky za první čtvrtletí roku 2015.

    Celková výše přijatých sázek vzrostla v prvním čtvrtletí y/y 2015 o 20,2 % na 199,3 milionu EUR, výše hrubých výher ve v 1Q15 zvýšila o 3,7 % na 35,4 mil. euro. Hrubé výhry ze sportovního sázení po internetu se v prvním čtvrtletí roku 2015 zvýšily o 22,9 % na 19,9 milionu EUR

    „V prvním čtvrtletí 2015 Společnost pokračovala v silném růstu přijatých sázek, kterých jsme vybrali 199,3 milionu EUR, což je o 20,2 % více nežli v loňském roce. Přijaté sázky rostly dvouciferným tempem na všech našich klíčových trzích, podpořeny zejména růstem na on-line sázení. Na úrovni hrubých výher jsme dle očekávání pocítili dopad zrušení manipulačního poplatku na Slovensku a nevýhodných výsledků fotbalových zápasů hlavně v měsíci březnu,“ uvedl Per Widerstrom, generální ředitel společnosti Fortuna Entertainment Group.

    Vyšší objem přijatých sázek byl podpořen zejména zvýšeným zájmem o sázení po internetu, a to ve všech zemí, kde Fortuna působí. Přijaté sázky v segmentu sportovního sázení činily v prvním čtvrtletí 2015 194,6 milionu EUR, což je o 20,1 % více nežli v roce 2014. Přijaté sázky z loterie dosáhly v prvním čtvrtletí 2015 hodnoty 4,7 milionu EUR a rostly meziročně o 23,7 %.

    V 1Q15 dosáhla výše hrubých výher (Gross Win) 35,4 milionu EUR, což je nárůst o 3,7 % ve srovnání s prvním čtvrtletím 2014. Výše hrubých výher v prvním čtvrtletí roku 2015 byla ovlivněna zrušením manipulačního poplatku u internetového sázení na Slovensku, jež kromě samotného výpadku poplatku vedlo rovněž k akceleraci sázení LIVE a on-line a k migraci hráčů na on-line sázení, což vytvořilo další tlak na marže. Navíc byly hrubé výhry Fortuny v prvním čtvrtletí zasaženy nepříznivými sportovními výsledky v březnu.

    Hrubé výhry z kurzového sázení činily 33,3 milionu EUR, meziročně o 3,0 % více. Z toho hrubé výhry z kurzového sázení po internetu dosáhly v prvním čtvrtletí meziročního růstu o 22,9 % na 19,9 milionu EUR. Hrubé výhry z kurzového sázení na pobočkách se v prvním čtvrtletí 2015 rovnaly 13,4 milionu EUR.

    Celková výše konsolidované EBITDA dosáhla hodnoty 7,4 milionu EUR, což znamená meziroční pokles o 21,0 %. Z toho hodnota EBITDA ze sportovního sázení dosáhla výše 7,1 milionu EUR, o 23,8 % meziročně méně. EBITDA z loterií dosáhla hodnoty 277 tisíc EUR, meziročně o 1,2 % více.

    Nižší ukazatel EBITDA je, dle vyjádření společnosti, stále v souladu s výhledem a byl ovlivněn nepříznivými sportovními výsledky v měsíci březnu a dopady spojenými se zrušením manipulačního poplatku na Slovensku. Fortuna též oznámila, že snižuje výhled pro ukazatel EBITDA pro letošní rok o 25-30 %.

    Zdroj: Fortuna, BBG


    Čtěte více:

    Valuace stále dost vysoko, medvědi snad daleko
    06.05.2015 17:30
    Klíčové číslo popisující současnou situaci na amerických akciích (a as...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - CPI, y/y