Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha otevře bez výrazných změn; PPF nabídne za CETIN 176 Kč

Praha otevře bez výrazných změn; PPF nabídne za CETIN 176 Kč

08.06.2015 8:48
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Pražská burza zakončila poslední pracovní den minulého týdne 1,4% ztrátou. Index PX se tak snížil na hodnotu 1004,9 bodů. Za celý týden PX odepsal 1,7 %.

Prakticky všechny tituly v pátek v Praze postihl výprodej, dařilo se pouze akciím Philip Morris (+0,3 %), Unipetrolu (+2,1 %) a „“nové“ O2 CR (+3,24%).

Pivovary Lobkowicz, po čtvrteční rally způsobené zprávou o management buyoutu, odepsaly jedno procento a zakončily týden na úrovni 190 Kč/akcie – tedy 30 korun nad svou IPO cenou z konce května loňského roku.

Nedařilo se elektrárenské společnosti ČEZ, která odepsala 0,26 % na 617,8 a energetika tak zakončila první červnový týden s půl procentní ztrátou.

Finanční sektor v pátek také ztrácel – Erste bank klesla o 2,8 % na 711,7 , Komerční banka minus 1,28 % na ceně 5091 a pojišťovna VIG přišla o 2,13 % na 920 CZK/akcie.

Sázková kancelář Fortuna odepsala necelá dvě procenta na rovných 90 korun a dvojče rozdělené O2 CR, společnost CETIN, v pátek stagnovala na úrovni 138 korun.

"Obchodování na pražské burze se v úvodu první obchodní seance tohoto týdne obejde bez výrazných změn. ČEZ by se měl stále pohybovat kolem úrovně 620 , Komerční banka by lehce pod úrovní 5100 měla nalézt podporu, když na 5068 sedí 200 denní klouzavý průměr. Raketový růst před sebou zřejmě mají akcie CETIN, za které PPF podle posledních zpráv nabízí 176 , mírně naopak zřejmě klesnou akcie O2, za které PPF nabídla 78 ," říká makléř Patria Finance Martin Oliva.


Čtěte více:

Summary: Delta Air Lines, Vodafone, Deutsche Bank, Wynn Resorts
05.06.2015 16:54
Evropa:Vodafone (DIP) a Liberty Global diskutují možné podoby spoluprá...
PPF představila nabídkové ceny na odkup akcií O2 a CETIN!
08.06.2015 8:26
Skupina PPF nabídne v rámci dobrovolného veřejného návrhu všem akcioná...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.05.2026
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy
9:27Rozbřesk: Dluhopisy Republiky jsou zpět. Stabilní investice, nebo drahý luxus pro stát?
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
8:52Direct Financing s.r.o.: Potvrzení o plnění ukazatele LTV
8:49Akcie obracejí do červeného, investoři vybírají zisky  
8:13Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop oznamuje výsledky za první kvartál 2026 a zvažovanou fúzi se 100% dceřinou společností Queens Store s.r.o.
8:10Ocenění dvou nových firem má potenciál pro růst i přilákat nové investory do dluhopisů, říká Martin Novák z ČEZ
6:05Malé datové centrum v každé domácnosti?
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m