Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street přerušila třídenní růst; opět se nedařilo ropnému sektoru

Wall Street přerušila třídenní růst; opět se nedařilo ropnému sektoru

19.06.2015 22:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy v závěru týdne mírně oslabily po třídenní rally. Index S&P 500 odepsal 0,58 %, ale přesto si za celý týden připsal přibližně 0,8 %. Při absenci nových makrodat se investoři soustředili především na pokračující řecké drama. Řecku se rychle krátí čas pro nalezení dohody se svými věřiteli, která může odvrátit krách této jihoevropské země. O vyšší objemy se dnes postaralo vypršení opcí a futures kontraktů tzv. quadruple witching. Index DJIA dnes odepsal 0,54 % a Nasdaq ztratil 0,31 %.

Ve slabé výkonnosti pokračoval ropný sektor, když index ropných společností S&P 500 Energy oslabil o 0,7 %. Tento index za celý týden odepsal 0,5 %, a tak si připsal již sedmý týdenní pokles v řadě. K poklesu mu dnes pomohla i cena ropy, která propadla o více než procento a vrátila se pod 60 USD/barel. Ropa se zřejmě svezla na negativní náladě v celém těžebním sektoru, kde se nedařilo většině komodit.

V rámci sektorů si výraznější ztráty připsaly i banky, když akcie Bank of America, JPMorgan a Morgan Stanley odepsaly přibližně procento. V poklesu pokračovaly akcie Oracle a odepsaly další dvě procenta poté, co se včera po oznámení čtvrtletních výsledků propadly o bezmála 5 %. Naopak další zisky si připsal sektor spotřebního zboží, když index S&P 500 Consumer Staples při minimálním růstu dokázal uzavřít v zeleném již počtvrté v řadě.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data