Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolar proti jenu v poslední době ztrácel, na úrovni 122,50 USDJPY využívá podpory

Technická analýza - Dolar proti jenu v poslední době ztrácel, na úrovni 122,50 USDJPY využívá podpory

22.06.2015 16:07
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

USDJPY: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 122,84 USDJPY. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 60. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje down-trend.

Preferovaný scénář: LONG pozice. Po krátké konsolidaci by mohl dolar zapracovat na ziscích a napravit tak slabé představení z posledních dní.

Alternativní scénář: Konsolidace. Support při 122,50 USDJPY odrazil pár výše a ten by se nyní mohl pohybovat podél první rezistence u 123,00 USDJPY.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 1,47, celkem 60 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 123,50
R1 - 123,11
Pivot - 122,84
S1 - 122,45
S2 - 122,18

postřehy_226

Komentář: Od začátku června se americkému dolaru proti japonské měně nedaří a sestoupil již o několik figur níže. V průběhu dnešního dne americkou měnu podržel support při 122,50 USDJPY, který zafungoval jako silná technická úroveň již 2x v nedávné minulosti. Zajímavostí je také fakt, že přibližně při této hodnotě se v posledních pěti obchodních dnes vyskytovala vypočítaná supportní úroveň (1. nebo 2.). Dnes nebyla na programu žádná podstatná makrodata, a tak se musí měnový pár spolehnout pouze na doprovodné komentáře. Pár toho má se situací na evropském kontinentě pramálo společného, přesto se ho může zvýšená volatilita dotknout. Pokud bychom se řídili podle techniky, měnový pár by měl pokračovat podél kontrakční linie níže. Následně by ke slovu mohl přijít opět USD a zaútočit na hodnoty při R2 na 123,50 USDJPY.


Čtěte více:

Technická analýza - Měnový trh čeká nervózní den s vyčkáváním na závěry jednání EU a Řecka
22.06.2015 9:21
EURUSD: Poslední svíce na hodinovém grafu zformovala medvědí reverzní ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii
13:03Raiffeisenbank a.s.: Výroční finanční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD