Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Řecko za pět minut dvanáct

Technická analýza - Řecko za pět minut dvanáct

26.06.2015 10:04
Autor: Jiří Tintěra, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje těsně nad hranicí denního pivotu na úrovni 1,1193 Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v neutrálním pásmu, aktuálně se nachází u středové hodnoty 50. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje začínající up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. Nervozita na trzích je znát i na tomto měnovém páru, a tak se můžeme dočkat dalšího úkroku do strany při 1,1200 EURUSD.

Alternativní scénář: SHORT pozice. Čas na řecké rozuzlení se zkracuje a s tím roste i nervozita klientů. Pravděpodobně dohody nebude dosaženo ani dnes a část obchodníků může volit výstup z pozic před víkendem, kdy již může dojít k rozuzlení řecké never ending story.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -2, celkem 33 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,1266
R1 - 1,1233
Pivot - 1,1193
S1 - 1,1159
S2 - 1,1119

forex

Komentář:
Termín další schůzky ministrů financí eurozóny ohledně Řecka je sobotní ráno. Komentáře, které tradičně jednání ve velkém doprovázejí, vysílají více skepse než dříve. Německý ministr financí například hovoří o tom, že se řecká strana posunula v jednáních zpět. Se zajímavými informacemi přišel měnový fond: MMF stále čeká, že mu Řecko zaplatí do konce měsíce. Vzhledem ke své politice nebude splatnost natahovat, na druhou stranu ale podle mluvčího MMF ani neprohlásí bankrot Řecka, pokud se splátka zdrží. Otevírá se tím prostor pro dohodu až "těsně po dvanácté"?


Čtěte více:

Oettinger dal Aténám pět dnů, pak hrozí Grexit
26.06.2015 9:49
Odchod Řecka z eurozóny, takzvaný Grexit, bude nevyhnutelný, pokud se ...
Pražská burza klesá a míří k pátému týdennímu poklesu v řadě
26.06.2015 9:51
Pražská burza pokračuje v obchodování jak na horské dráze, když růst i...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.01.2026
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu
16:45ČEZ, a.s.: Skupina ČEZ dokončila akvizici společnosti Gas Distribution

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data